Napisane przez 8:37 pm Ważne w mieście

Spotkanie prezydent Zabrza z mieszkańcami Zaborza Północ

W Zabrzu odbyło się spotkanie prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik z Radą Dzielnicy Zaborze Północ oraz mieszkańcami. Spotkanie, które miało miejsce w obiekcie Młodzieżowego Klubu Sportowego Zaborze, było poświęcone aktualnym i planowanym inwestycjom w dzielnicy.

Podczas spotkania omówiono przeprowadzone w ostatnich latach inwestycje, takie jak termomodernizacja szkół i przedszkoli, budowa nowoczesnej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego, rewitalizacja parku na Zaborzu oraz modernizacja torowisk tramwajowych. Poruszono również plany na przyszłość, w tym budowę trzeciej zabrzańskiej tężni, termomodernizację obiektu MKS Zaborze, rewitalizację elektrociepłowni Zabrze, budowę ul. Nowo-Hagera oraz ścieżki rowerowej do Biskupic.

Spotkanie było okazją do dyskusji na temat przyszłych wyzwań i planów rozwoju dzielnicy Zaborze Północ. Prezydent Mańka-Szulik podkreśliła znaczenie komfortowej i przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców oraz możliwości skutecznej rehabilitacji w nowej siedzibie Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży.

źródło: UM Zabrze/ fot.Pawel JaNic Janicki

Visited 112 times, 1 visit(s) today
Zamknij