Napisane przez 3:58 pm Ciekawostki

Tanie paczki do USA

Tanie paczki do USA

Przesyłki kurierskie to od lat rozwiązanie, które ma wielu sympatyków. Dzieje się tak z różnych przyczyn – w czasie początków pandemii mobilność ludzi była ograniczona, a kwestia pozostania w domu odgrywała kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa sobie i innym. Obecnie, gdy granice znów są otwarte, to też po prostu wygodna forma, dzięki której nadamy paczki do USA przez internet i bez wychodzenia z domu. Nie bez znaczenia jest również czas, a właściwie szybkość z jaką paczka trafia od nadawcy do odbiorcy. Jest to dużo szybsza opcja wysyłki niż w przypadku tradycyjnej poczty czy innych metod ich nadawania.

Tanie paczki do USA do rodzin i znajomych

Tanie paczki do USA są też bardzo popularne ze względu na emigrację. Wiele osób z Polski wyjechało do pracy do innych krajów i się tam osiedliło, rozpoczynając w ten sposób nowe życie. Niemal każdy ma rodzinę lub znajomych za granicą. Najpopularniejsze kierunki wysyłki pokrywają się z najczęstszymi kierunkami emigracji, którymi są USA, Anglia, Niemcy, Holandia. Jeśli chodzi o Anglię, to pomimo Brexitu liczba przesyłek wcale drastycznie nie spadła.

Tanie paczki do USA do klientów e-sklepów

Nie bez znaczenia pozostaje też handel zagraniczny, który kwitnie dzięki rozwojowi branży e-commerce. Zamawianie paczek z zagranicy czy też ich wysyłka za granicę nigdy nie było prostsze. Dzięki takim firmom, jak Allekurier, jest nie tylko proste, ale również korzystne finansowo i nie drenuje tak domowego czy też firmowego budżetu.

Kim jest broker kurierski?

AlleKurier jest brokerem kurierskim, który dzięki agregowaniu usług wielu firm kurierskich, a także ogromnej liczbie klientów, jest w stanie zapewnić korzystniejsze ceny niż w przypadku zamawiania przesyłki bezpośrednio u przewoźnika. No i dodatkowo można to zrobić bez wychodzenia z domu. Wystarczy komputer z dostępem do internetu oraz drukarka, na której będzie można wydrukować dokumenty przewozowe.

Największy atut brokera? Korzystanie z jego usług daje możliwość szybkiego porównania ofert różnych przewoźników, a przy tym nie ma konieczności podpisywania umów czy deklarowania minimalnej liczby przesyłek, co nierzadko ma miejsce w przypadku korzystania z usług u konkretnych kurierów.

Prosty formularz nadania paczki do USA

Na stronie brokera kurierskiego znajduje się prosty i intuicyjny formularz do nadawania paczek do USA i wielu innych egzotycznych zakątków. Każdy powinien sobie z nim poradzić bez trudu, każdy krok jest dokładnie opisany w panelu. W przypadku problemów z formularzem dostępne są poradniki oraz dział obsługi klienta, który chętnie pomoże. Wystarczy uzupełnić dane przesyłki, jak waga i wymiary, a także miejsce nadania oraz miejsce docelowe. W przypadku wysyłki poza granice Unii Europejskiej, a takim kierunkiem jest na przykład USA, konieczna będzie też deklaracja zawartości przesyłki. Warto zapoznać się z przepisami odnośnie wysyłki przedmiotów zakazanych, których lista będzie różna w zależności od kraju docelowego. System zaproponuje kilka opcji przesyłki, z której można wybrać tę najkorzystniejszą. 

Tanie nadawanie do różnych krajów

AlleKurier obsługuje przesyłki międzynarodowe do krajów Unii Europejskiej, a także w wiele innych miejsc na świecie niezrzeszonych w tej wspólnocie. Ten niezawodny broker kurierski daje gwarancję bezpieczeństwa i szybkiej dostawy paczki do miejsca docelowego zarówno na krótszych trasach krajowych, jak i odległych międzynarodowych. 

Na co należy zwrócić uwagę przy wysyłaniu paczek międzynarodowych?

Ważny jest nie tylko koszt paczki, ale również czas wysyłki. To ważne w przypadku, gdy paczka musi dotrzeć do adresata w konkretnym terminie – na przykład w dniu jego urodzin. Szeroki wachlarz przewoźników, jakimi dysponują brokerzy kurierscy, ułatwia wybranie najlepszej opcji. 

Na czas wysyłki szczególnie należy zwrócić uwagę przy wysyłaniu paczek za ocean. Przy paczkach wysyłanych poza terytorium UE ważne jest także dopełnienie formalności celnych, które mogą wpłynąć na czas wysyłki, a w skrajnych wypadkach spowodować powrót przesyłki do nadawcy lub dodatkowe opłaty.

Czego nie wysyłać w paczce do USA?

Kolejnym ważnym aspektem w przypadku paczek do USA jest wspomniana wyżej lista przedmiotów zakazanych, która może się różnić w zależności od kraju docelowego. Na liście przedmiotów zakazanych w paczce do USA znajdują się tak oczywiste rzeczy, jak broń i narkotyki, czasem są to antyki, perfumy na bazie alkoholu, części karoserii, skóry czy też znaczki pocztowe. Zabronione są lekarstwa, rośliny, artykuły spożywcze (np. słodycze i mięso).

Visited 10 times, 1 visit(s) today
Zamknij