Napisane przez 4:04 pm Ruda Śląska, Z regionu • One Comment

Tragiczny wypadek w Rudzie Śląskiej: Pieszy zginął na pasach

Funkcjonariusze komendy w Rudzie Śląskiej badają okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce w piątek. 71-letni przechodzień stracił życie po tym, jak został potrącony przez hondę prowadzoną przez 27-letniego mieszkańca tego miasta. Wskutek odniesionych urazów mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze zajmujący się ruchem drogowym apelują o zachowanie ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych.

Wypadek drogowy miał miejsce w piątek 24 marca, nieco po godzinie dwudziestej na ulicy Tunkla. 27-letni rudzianin, prowadzący osobowy samochód marki Honda, potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Pomimo natychmiastowej pomocy, nie udało się uratować poszkodowanego. Śledczy z Rudy Śląskiej obecnie analizują przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Wzywamy zarówno pieszych, jak i kierowców do zachowania rozwagi. Zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że sytuacja na drogach może być niekorzystna. W obecnych warunkach pogodowych kierujący nie zawsze są w stanie szybko zauważyć przechodniów, dlatego apelujemy o szczególną ostrożność oraz stosowanie elementów odblaskowych, które znacząco zwiększają widoczność pieszych. Kierowcom radzimy zwolnić tempo jazdy i dostosować prędkość do warunków atmosferycznych oraz pory dnia.

Ostatnie tygodnie wykazały, że wielu kierujących pozwala sobie na rozwijanie zbyt dużych prędkości w obszarach miejskich, nie zważając na bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zajmujący się ruchem drogowym coraz częściej muszą podejmować decyzje o cofaniu uprawnień do prowadzenia pojazdów kierowcom, którzy na drogach w Rudzie Śląskiej przekraczają dozwolone prędkości.

Policjanci z drogówki przypominają, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i odpowiednie zachowanie na drodze mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Zachęcamy zarówno pieszych, jak i kierowców do stosowania się do zasad oraz wykazywania wzajemnej uprzedzenia i odpowiedzialności w celu uniknięcia kolejnych tragicznych wypadków.

źródło: Policja Śląsk

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Zamknij