Trudne czasu w budownictwie. Jak kupować materiały budowlane?

Budowa domu dla wielu inwestorów jest jednym z najistotniejszych, o ile nie najtrudniejszych etapów w ich życiu. Bieżący rok przyniósł wiele niemożliwych do przewidzenia zmian na rynku budowlanym. Obecnie inwestowanie wymaga od nas większego zaangażowania i elastyczności, niż dotychczas. Jeśli zaplanowaliśmy budowę domu i nie mamy pojęcia, jak sprawnie i tanio kupić materiały budowlane? W poniższym artykule postaramy się skupić na aspektach mających związek z kupnem materiałów budowlanych. Podpowiemy, gdzie można szukać materiałów budowlanych w dobrej cenie i opiszemy, jak dokonać ich wyboru zwracając uwagę na najlepszy stosunek jakości do ceny.

Tani sklep budowlany – co trzeba wiedzieć?

Lato i jesień 2022 roku to na pewno dość trudny okres dla osób, które zaplanowały właśnie budowę albo remont swojego domu. Ceny zakupu materiałów budowlanych i wykończeniowych, mogą nas dosłownie zwalić z nóg. Nie brak, jest segmentów na rynku, gdzie w przeciągu ostatnich kilku miesięcy kwoty zakupu wzrosły nawet o 100%. W takim przypadku nie ma się co dziwić osobom, które chcą za wszelką cenę móc zaoszczędzić. Możemy się długo zastanawiać nad tym, czy renomowany sklep stacjonarny z artykułami budowlanymi będzie nam w stanie zaoferować takie ceny, jakimi jesteśmy kuszeni na wybranych platformach internetowych. W praktyce możemy się jednak łatwo przekonać, iż tego typu punkty potrafią bardzo pozytywnie zaskoczyć. Dlaczego tak jest?

Przede wszystkim, musimy mieć na względzie, iż tego typu materiały budowlane zwykle zamawia się w setkach albo nawet tysiącach sztuk. Oznacza to, iż jednostkowa cena zakupu dla samego sklepu będzie sporo niższa, aniżeli dla klientów detalicznych. Możemy zatem stwierdzić, iż im sklep będzie zamawiał więcej, chociażby puszek z lakierem, tym niższa powinna być ich cena. To zaś przełoży się na kwotę, którą każdy z nas będzie mógł zobaczyć na sklepowej półce. Platformy online ściągające doraźnie towary, zależnie od zainteresowania, mogą nie zaoferować tak sporych rabatów.

Sektor usług budowlanych – jak kupować tanio?

Obecnie, kiedy praktycznie każdy spośród nas poszukuje oszczędności, warto, abyśmy dokładnie zastanowili się nad faktem, jak podchodzić do kwestii zakupu, chociażby płytek czy prefabrykatów. Po pierwsze, powinniśmy bardzo dokładnie obliczyć ilość niezbędnego materiału. Warto nabywać jak największe ilości produktów w tym samym sklepie. Wówczas możemy liczyć, chociażby na rabat albo darmową dostawę, którymi kuszą nas nie tylko spore sieciówki, ale również działające od wielu lat, stare sklepy w najbliższej okolicy.W sytuacji uprzywilejowanej będą wszystkie te osoby, które posiadają dostęp do sprzedażowej platformy producenta. Jeżeli zechcemy na przykład nabyć płytki z pierwszej kategorii, mające deklarowaną odporność na ścieranie, to poszukiwania dobrze będzie zacząć od oficjalnych producenckich sklepów. Różnice – tym bardziej w czasie dużych zamówień – mogą być całkiem spore, czasami liczone nawet w setkach złotych.

Materiały do budowy domu – jak je znaleźć?

Sporo inwestorów ma kłopoty ze znalezieniem odpowiednich materiałów budowlanych. Internet stanowi bardzo dobre miejsce, w którym można znaleźć praktycznie każdego dostawcę tego typu asortymentu. Poszukując materiałów budowlanych, powinniśmy korzystać z najbardziej rozpowszechnionych narzędzi dostępnych w sieci, takich jak portale ogłoszeniowe, portale zakupowe, czy bezpośrednio na stronach sklepów oferujących takie produkty.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy jest możliwe skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów?

Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów jest możliwe w części przypadków. Wiele zależy od tego, za jakie wykroczenie karą był ten zakaz. Znaczenie ma także to, ile czasu ubiegło od rozpoczęcia wykonywania kary, jak również bardzo istotne znaczenie będzie mieć postawa karanego w trakcie odbywania kary.  Za co karą jest zakaz prowadzenia pojazdów? Zakaz prowadzenia pojazdów to […]

czytaj więcej
rzeczoznawca nieruchomości

Dlaczego rzeczoznawca majątkowy jest potrzeby w procesie sprzedaży nieruchomości?

Rynek nieruchomości stoi przed widmem dużej niepewności, która jest związana przede wszystkim z wysokimi stopami procentowymi. Akcja kredytowa znacząco wyhamowała, przez co sprzedaż domu, mieszkania czy nawet (a może zwłaszcza) lokalu użytkowego zaczyna być nie lada wyzwaniem. W tej sytuacji wielu właścicieli stara się ominąć prowizję pośrednika i sprzedać nieruchomość samodzielnie. Jak jednak ustalić jej […]

czytaj więcej
Czy warto kolekcjonować stare monety?

Czy warto kolekcjonować stare monety?

Jeśli pasjonujemy się numizmatyką, możemy zbierać dawne nominały i opcjonalnie zarabiać na swoim hobby. Także w sytuacji, kiedy nie ciekawi nas kolekcjonowanie starych monet, warto zainteresować się ich sprzedażą. Nie wiesz, czy warto kolekcjonować stare monety? Przychodzimy z odpowiedzią! Opłacalność numizmatyki Jeśli nie zależy nam na przechowywaniu starych monet, lepiej się ich nie pozbywać. Warto […]

czytaj więcej
ddd