Napisane przez 3:12 pm Ciekawostki

Użytkowanie samochodu elektrycznego zimą

Wzrost zużycia energii w samochodzie elektrycznym zimą następuje w wyniku ogrzewania podczas pokonywania krótkich tras czy wzrost oporów tłoczenia. Nie jest to jednak powód przez który elektryki są dyskryminowane kiedy dochodzi do walki z zimą. Auto elektryczne może się zadziwiająco dla niektórych sprawdzić w okresie zimowym, jeżeli tylko będzie się odpowiednio o niego dbać.

Samochód elektryczny a mróz

Praca każdego samochodu – nie tylko elektrycznego – przy ujemnych temperaturach jest wyzwaniem. Rozładowany akumulator czy problemy z odpaleniem silnika spotkały niejednego kierowcę. Bardzo wiele osób myśli, że elektryki i tak są samochodami najmniej przygotowanymi na mróz. Jak się okazuje dają sobie radę w takich ekstremalnych warunkach – należy tylko odpowiednio o nie zadbać.

Bateria

Samochody elektryczne są napędzane na prąd. Oznacza to, że posiadają baterię i zaopatrują w prąd wszystkie podzespoły. W związku z tym podczas zimy auta te są narażone na szybsze rozładowywanie niż w czasie wiosny. Oczywiście bateria nie rozładowywuje się sama z siebie. Każdy użytkownik samochodu elektrycznego powinien pamiętać o odpowiednim poziomie jego naładowania w trakcie zimy. Nie należy również doprowadzać do jej całkowitego rozładowania się. Przed dłuższym postojem dobrze jest utrzymywać poziom baterii w granicach 80% – przyczyni się to do sprawnego uruchamiania samochodu.

Brak niespodziewanych wizyt w serwisie

Często możemy zauważyć, że warsztaty i serwisy samochodowe są najczęściej zatłoczone wraz z rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego. Pilne serwisowanie rzadziej dotyka elektryków, ponieważ ich budowa jest znacznie prostsza. Samochody te nie posiadają ruchomych części wymagających specjalistycznych konserwacji czy wymiany oleju silnikowego wraz z filtrami.

Komfort wszystkich pasażerów

Wysoki poziom komfortu to coś, co przyciąga do samochodów elektrycznych wielu zwolenników. Poranne skrobanie czy zimna kabina może stać się już tylko smutnym wspomnieniem. Niektóre samochody elektryczne marki Mercedes-Benz posiadają funkcję wstępnej klimatyzacji, dzięki której wnętrze auta może się nagrzać do komfortowego poziomu w ciągu piętnastu minut! Nie musimy więc czekać, aż silniki się nagrzeje, aby poczuć ciepło w pojeździe. Istnieje również możliwość pozostawienia grzania samych foteli i kierownicy – zmniejszymy w ten konieczność korzystania z nagrzewnicy powietrza.

Warto również zaznaczyć, że nowoczesne elektryki mogą oszczędzać baterię w czasie jazdy – dotyczy do samochodów wyposażonych w pompę ciepła.

Ochrona środowiska

Do najważniejszych zimowych atutów samochodów elektrycznych zalicza się lokalną bezemisyjność. Spadek temperatur rozpoczyna sezon grzewczy, podczas którego jakość powietrza drastycznie spada. Przyczyną jest wszechobecny smog. Dzięki autom elektrycznym jakość powietrza może ulec poprawie, szczególnie w centrach większych miast. Dodatkowo, elektryki mogą jeździć pasami dla autobusów, a ich użytkownicy nie płacą za parkowanie w strefach płatnego parkowania.

Jak widać, zima dla elektryka nie musi oznaczać jego końca. Wystarczy odpowiednio go używać i o niego dbać.

Zainwestuj w elektryka z MB Motors!

MB Motors, Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz posiada swoje oddziały w Piasecznie, Poznaniu i Jankach koło Warszawy. W jego ofercie znajduje się szeroki wybór samochodów elektrycznych, które pozytywnie zaskoczyły i zaskoczą niejedną osobę. Odwiedź najbliższy salon MB Motors już dziś, bądź zapoznaj się z ofertą na ich stronie internetowej.

Visited 55 times, 1 visit(s) today
Zamknij