Napisane przez 9:45 am Ciekawostki

W dzień dziecka podziemia Sztolni Królowa Luiza… zamarzną!

Do świętowania Śląskiego Dnia Dziecka w Sztolni Królowa Luiza zabrzańskie Muzeum Górnictwa Węglowego zaprasza już w niedzielę, 28 maja. Impreza odbędzie się w dwóch lokalizacjach.

Tego dnia Park 12C (ul. Mochnackiego 12) zamieni się w wielką strefę animacji i warsztatów. Na uczestników między 12:00 a 18:00 na powierzchni czekać będą warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, syntetyczne lodowisko oraz snowtubing – zjeżdżalnia pontonowa, które dostarczą dzieciom niezapomnianych wrażeń. Oprócz tego nie zabraknie tradycyjnych dmuchańcy, baniek mydlanych oraz strefy gastro. To wszystko w rytmie muzyki granej przez DJ-a. Zwieńczeniem imprezy na powierzchni Parku 12C będzie piana party.

Tymczasem w podziemiach Parku na turystów czekać będzie nowa oferta turystyczna – Era lodu! Tego dnia podziemia Sztolni Królowa Luiza zamarzną. Era lodu to specjalna, podziemna trasa, zaaranżowana na wzór lodowego świata, przygotowana z myślą zarówno o młodszych i nieco starszych, dostępna od 28 maja. Szczegóły zwiedzania i bilety są dostępne na stronie: www.podziemnaprzygoda.pl

A na koniec HIT – koncert gwiazd!

O 18:00 świętowanie dla dziecka przeniesie się do Strefy Carnall (ul. Wolności 408). Tu oprócz tradycyjnie dostępnych dla turystów ekspozycji, maszyny parowej oraz Łaźni Łańcuszkowej odbędą się koncerty. Na scenie wystąpią Julia Żugaj i Dawid Kwiatkowski.

Wstęp i udział we wszystkich atrakcjach, oprócz wejścia na trasy turystyczne, wolny.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij