Napisane przez 3:01 pm Biznes, Ważne w mieście

Wkrótce powstanie kompleks usługowo-logistyczny Booster Zabrze

Zabrze szykuje się do realizacji ambitnego projektu, który zmieni oblicze miasta, wprowadzając nowoczesny kompleks usługowo-logistyczny z częścią biurową. Na terenie, który pierwotnie miał być zagospodarowany przez IKEA, powstanie Booster Zabrze – inwestycja o powierzchni 111 tys. m², zaprojektowana przez firmę LemonTree. Kompleks, zlokalizowany na styku dzielnic Poremba i Zaborze Południe, ma stać się miejscem, gdzie biznes spotyka się z potrzebami społeczności lokalnej.

W ramach projektu powstaną cztery strefy, każda z nich dedykowana innym celom, od przestrzeni biurowych, przez logistyczne, po tereny zielone i rekreacyjne dostępne dla wszystkich mieszkańców. To inicjatywa, która ma nie tylko przyciągnąć nowych najemców i inwestorów, ale również wzbogacić życie społeczne Zabrza.

Podczas niedawnego spotkania w Muzeum Górnictwa Węglowego, prezydent Małgorzata Mańka-Szulik wraz z przedstawicielami miasta, radnymi i mieszkańcami zapoznali się z wizją i planami inwestycji. Prezesi firm LemonTree i Commercecon, stojących za projektem i jego realizacją, przedstawili wizualizacje i omówili szczegóły budowy, która ma ruszyć już w marcu.

Booster Zabrze zapowiada się jako przestrzeń, w której nowoczesność łączy się z ekologią. Projekt zakłada budowę energooszczędnych obiektów, które będą harmonijnie współgrać z otaczającą je zielenią i przestrzeniami rekreacyjnymi. Mieszkańcy będą mogli korzystać z wielofunkcyjnych boisk, stref gastronomicznych oraz miejsc wystawienniczych, które mają promować lokalnych artystów.

Inwestycja ta jest dowodem na to, że Zabrze stawia na rozwój zrównoważony, dbając jednocześnie o potrzeby biznesu i mieszkańców. Booster Zabrze ma szansę stać się nowym sercem miasta, przyciągającym zarówno przedsiębiorców, jak i osoby szukające miejsca do spędzenia wolnego czasu w przyjaznej, nowoczesnej przestrzeni.

źródło: UM Zabrze/ fot.Pawel JaNic Janicki

Visited 181 times, 1 visit(s) today
Zamknij