Napisane przez 7:30 pm Ruda Śląska

Wzrost poziomu pyłu zawieszonego PM10 w Rudzie Śląskiej

Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dniach 6 i 7 grudnia 2023 r. w Rudzie Śląskiej. Prognozowana zła jakość powietrza, szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych, dotyczy również innych miast regionu.

Osoby cierpiące na choroby serca i przewlekłe choroby układu oddechowego mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia, w tym ból w klatce piersiowej, brak tchu, znużenie, nasilenie kaszlu, dyskomfort w klatce piersiowej, czy nasilenie objawów ataków astmy. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych, a ryzyko infekcji dróg oddechowych wzrasta w okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu.

Zaleca się ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, wietrzenie pomieszczeń oraz unikanie działań zwiększających zanieczyszczenie powietrza, takich jak palenie w kominku. To ważne informacje dla mieszkańców, aby mogli podjąć odpowiednie środki ostrożności i zminimalizować negatywny wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

źródło: um ruda śląska

Visited 51 times, 1 visit(s) today
Zamknij