Napisane przez 10:59 pm Ważne w mieście

XXV Zabrzańskie Targi Edukacyjne: Szkolne Prezentacje’2023 pod patronatem prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik

XXV jubileuszowe Zabrzańskie Targi Edukacyjne „Szkolne Prezentacje’2023”
XXV jubileuszowe Zabrzańskie Targi Edukacyjne „Szkolne Prezentacje’2023”

fot. Pawel JaNic Janicki / UM Zabrze

Przewidywany jest udział około 2 tysięcy uczniów zabrzańskich szkół ponadpodstawowych. Targi pozwolą na zapoznanie się w jednym miejscu i czasie z ofertą publicznych i niepublicznych szkół średnich oraz na nawiązanie kontaktu z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i pracodawców, którzy udzielą informacji na temat późniejszych szans na rynku pracy.

W ramach targów publiczne i prywatne szkoły średnie oraz szkoły wyższe będą miały możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć, oferowanych kierunków i typów kształcenia, a także przedstawienia bezpośrednio uczniom zainteresowanym informacji o życiu szkoły, jej specyfice oraz warunkach przyjmowania kandydatów.

Zwiedzanie ekspozycji będzie odbywać się zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem, w zorganizowanych grupach pod opieką nauczycieli. Pierwsze wejście będzie możliwe o godzinie 9:30, a kolejne co pół godziny aż do godziny 16:00.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miasto Zabrze, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu oraz Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu. Patronat honorowy nad XXV jubileuszowymi Zabrzańskimi Targami Edukacyjnymi „Szkolne Prezentacje’2023” objęła prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

źródło: UM Zabrze

Visited 8 times, 1 visit(s) today
Zamknij