Zabrze dołącza do globalnej inicjatywy Bundesligi: Zrewitalizowane boisko dzięki wsparciu Lukasa Podolskiego

źródło: UM Zabrze / fot.-Pawel JaNic Janicki

Zabrzańskie boisko przy ulicy Gdańskiej 40D zostało trwale uwiecznione na mapie Niemieckiej Bundesligi. To rezultat ambitnego projektu revitalizacji, znanego jako Bundesliga Common Ground, który z powodzeniem wprowadził podobne przedsięwzięcia w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Argentynie, Meksyku i Niemczech. Wczoraj Zabrze jako pierwsze miasto w Polsce dołączyło do tej prestiżowej inicjatywy.

Podczas uroczystego otwarcia nowej infrastruktury sportowej nie mogło zabraknąć piłkarzy Górnika Zabrze, z Lukasem Podolskim na czele. To właśnie za sprawą byłego mistrza świata, The Common Ground zainteresowało się naszym miastem. Podczas wydarzenia, Podolski, będący gwiazdą Bundesligi, nie krył swojego zadowolenia: „Przyznam, że miałem swój wkład w wybór lokalizacji. Jako piłkarz Bundesligi, po prostu powiedziałem, że to musi być Zabrze. Cieszę się niezmiernie, że powstają takie miejsca. Sam zaczynałem grać w dużo gorszych warunkach, na ulicy”, wyznał.

Były mistrz świata podkreślił również, jak ważne jest tworzenie niezbędnej infrastruktury dla dzieci i młodzieży. Dzięki inwestycji, najmłodsi mieszkańcy Zabrza zyskali kolejne boisko, na którym będą mogli doskonalić swoje umiejętności piłkarskie. W ramach tego projektu powstał również wyjątkowy mural.

Na uroczystym otwarciu boiska przy ulicy Gdańskiej, uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji, takich jak animacje, konkursy, gadżety, autografy oraz rozgrywki na konsoli, które pozwoliły im poczuć atmosferę towarzyszącą meczom Bundesligi. Na nowym obiekcie odbył się również mini-turniej, w którym wzięła udział młodzież z Akademii Górnika Zabrze. Zwyciężyła drużyna Łukasza Piszczka z Goczałkowic, będąca partnerem Borussii Dortmund. Dziewczęta z Kobiecego Klubu Sportowego Górnik Zabrze broniły zaszczytnego tytułu honorowego reprezentanta Zabrza i również odniosły zwycięstwo.

Bundesliga Common Ground to międzynarodowa inicjatywa, której celem jest promowanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży na całym świecie. Realizuje ona swoje założenie przez budowę i modernizację boisk piłkarskich. Partnerem tego ambitnego przedsięwzięcia w naszym mieście była Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

źródło: UM Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej