Napisane przez 7:43 pm Ważne w mieście

Zatrzymano poszukiwanego oszusta!

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali 48-latka, który od 13 lat ukrywał się przed organami ścigania u naszych wschodnich sąsiadów.  Po wybuchu wojny w Ukrainie wrócił jednak do Polski.

48-latek przebywał w Ukrainie, tam też wyrobił sobie paszport, zmieniając pisownię swoich danych osobowych. Co istotne, po powrocie do Polski, podawał się za swojego brata, nota bene nieistniejącego. Policjanci jednak prędko odkryli jego oszustwa.

Działania operacyjne prowadzone przez policjantów, zajmujących się poszukiwaniem osób, doprowadziły jednak do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny. 48-latek został zatrzymany w piątek wieczorem w miejscu swojego zamieszkania na terenie powiatu tarnogórskiego – mówi Sebastian Bijok z Komendy Policji w Zabrzu. Przy czym próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy, podając się za „brata”. Do ostatniej chwili upierał się, że jego zatrzymanie jest pomyłką. Dopiero gdy pobierano od niego odciski palców przyznał, że rzeczywiście jest osobą poszukiwaną –  dodaje.

Mamy nadzieję, że czujność policjantów i ich determinacja pozwolą nam uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw w mieście.

 

 

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij