Napisane przez 10:51 am Ważne w mieście

Drugi etap Zielonej Doliny w Zabrzu zakończony. Powstały 124 mieszkania

Drugi etap Zielonej Doliny w Zabrzu zakończony

Zielona Dolina, inwestycja TDJ Estate powstająca w północnej części Zabrza, osiągnęła kolejny kamień milowy. Do finału dotarł drugi etap osiedla, obejmujący 4 budynki ze 124 mieszkaniami i 3 lokalami usługowymi. Trwają przygotowania do budowy następnej fazy projektu.

Zielona Dolina powstaje w Zabrzu przy ulicach Bocianów i Bażantów. Obecnie składa się z ośmiu budynków. W pierwszym etapie inwestycji powstały cztery czterokondygnacyjne budynki, w których łącznie znalazły się 104 mieszkania. W ramach drugiej fazy, która właśnie została ukończona, zrealizowano 124 mieszkania. Wraz z początkiem czerwca oficjalnie zainaugurowano tę część inwestycji, a w uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele TDJ Estate, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz mieszkańcy osiedla.

Zielona Dolina Mieszkania Zabrze

Drugi etap osiedla obejmuje kawalerki oraz lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe, o metrażach od 34,41 mkw. do 105,71 mkw. Do każdego mieszkania przynależy balkon, taras lub ogródek. Na parterze jednego z budynków mieszczą się trzy lokale przeznaczone pod funkcje handlowo-usługowe, które pozwolą spełnić najważniejsze potrzeby mieszkańców. Na terenie zewnętrznym znajduje się ogólnodostępny parking.

Inwestycja jest dobrze skomunikowana z sąsiednimi miastami, m.in. Gliwicami i Tarnowskimi Górami. Jednocześnie powstaje w zielonej okolicy – otoczenie pól, łąk i lasów oraz przepływający tuż obok Potok Rokitnicki sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu. Z tym krajobrazem koresponduje otwarty charakter osiedla, a także przestrzeń między budynkami wypełniona roślinnością, małą architekturą i placem zabaw, tworząca warunki do wypoczynku i nawiązywania sąsiedzkich relacji.

– W TDJ Estate budujemy nie tylko mieszkania, ale również społeczności. Oficjalne otwarcie drugiego etapu osiedla połączyliśmy z celebrowaniem Dnia Dziecka, by powitać nowych mieszkańców w radosnej atmosferze i ułatwić im lepsze poznanie się. Wierzymy, że działania służące wzmacnianiu więzi są kluczem do tworzenia wartościowych inwestycji – mówi Adam Urbański, dyrektor ds. sprzedaży w TDJ Estate. – W ofercie posiadamy jeszcze 3- i 4-pokojowe mieszkania, które są idealne dla rodzin poszukujących komfortowego miejsca do życia wśród natury i spokoju, a jednocześnie ceniących wygodne połączenia z dużymi ośrodkami miejskimi – dodaje Adam Urbański.

Trwają prace nad uruchomieniem trzeciej fazy inwestycji, w której planowane jest zbudowanie kolejnych 4 budynków z mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach oraz lokalami usługowymi. Wkrótce na osiedlu pojawią się również nowi najemcy: przedszkole oraz salon kosmetyczny i fryzjerski. Za projekt architektoniczny odpowiada znana i wielokrotnie nagradzana pracownia architektoniczna Franta Group.

Łącznie projekt Zielonej Doliny obejmuje 28-hektarowy teren, na którym powstaną nie tylko budynki wielorodzinne, ale również domy szeregowe oraz wolnostojące. Część tego obszaru (8 ha), rozciągająca się wzdłuż Potoku Rokitnickiego, zostanie przeznaczona pod funkcje rekreacyjne.

inwestycja mieszkaniowa Zabrze

źródło: informacja prasowa

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Zamknij