Były piłkarz Górnika Zabrze – Jacek W. zatrzymany przez CBŚ

Jak informuje Gazeta Wyborcza: Były obrońca Górnika Zabrze, Jacek W. został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji. 48-latek jest podejrzany o udział w rozbojach oraz o posiadanie broni. Został zwolniony z aresztu, ale znajduje się pod nadzorem policji.

Według doniesień mediów W. miał być członkiem gangu udającego policjantów. Gang udawał policjantów, aby dostać się do domu właściciela kontora wymiany walut. Następnie przestępcy skuli lokatorów, przeszukali biuro i ukradli 300 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze policji byli w stanie namierzyć przestępców w tej sprawie, śledząc ich telefony komórkowe. Jeden z podejrzanych pomylił się i zabrał ze sobą telefon na jedno z miejsc zbrodni, co ułatwiło organom ścigania podsłuchiwanie go.

Dwie z aresztowanych osób zdecydowały się na współpracę z policją i ujawniły, że W. miał zlecać i brać udział w rozbojach.

48-latek przez jakiś czas przebywał w areszcie. Ostatecznie został zwolniony, ale z pewnymi ograniczeniami: nie wolno mu opuszczać kraju, w dużej mierze będzie musiał odpowiadać na nadzór policyjny i nie może kontaktować się z żadną z zaangażowanych w sprawę osób.

Podejrzany Jacek W. zakończył karierę piłkarza w 2015 roku, grając w ekstraklasie między innymi w drużynie Górnika Zabrze jako obrońca. Rozegrał w zabrzańskim klubie 152 mecze i zapisał się w galerii sław Górnika Zabrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej