Były piłkarz Górnika Zabrze – Jacek W. zatrzymany przez CBŚ

Jak informuje Gazeta Wyborcza: Były obrońca Górnika Zabrze, Jacek W. został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji. 48-latek jest podejrzany o udział w rozbojach oraz o posiadanie broni. Został zwolniony z aresztu, ale znajduje się pod nadzorem policji.

Według doniesień mediów W. miał być członkiem gangu udającego policjantów. Gang udawał policjantów, aby dostać się do domu właściciela kontora wymiany walut. Następnie przestępcy skuli lokatorów, przeszukali biuro i ukradli 300 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze policji byli w stanie namierzyć przestępców w tej sprawie, śledząc ich telefony komórkowe. Jeden z podejrzanych pomylił się i zabrał ze sobą telefon na jedno z miejsc zbrodni, co ułatwiło organom ścigania podsłuchiwanie go.

Dwie z aresztowanych osób zdecydowały się na współpracę z policją i ujawniły, że W. miał zlecać i brać udział w rozbojach.

48-latek przez jakiś czas przebywał w areszcie. Ostatecznie został zwolniony, ale z pewnymi ograniczeniami: nie wolno mu opuszczać kraju, w dużej mierze będzie musiał odpowiadać na nadzór policyjny i nie może kontaktować się z żadną z zaangażowanych w sprawę osób.

Podejrzany Jacek W. zakończył karierę piłkarza w 2015 roku, grając w ekstraklasie między innymi w drużynie Górnika Zabrze jako obrońca. Rozegrał w zabrzańskim klubie 152 mecze i zapisał się w galerii sław Górnika Zabrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Działania „NURD” na drogach Zabrza

Termin NURD jest często używany w doniesieniach medialnych na temat działań polskiej policji. Skrót NURD oznacza Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Jest to cykliczna, ogólnopolska akcja polskiej policji mająca na celu poprawę warunków bezpieczeństwa osób bardziej narażonych na poruszanie się po drogach, takich jak spacerowicze, biegacze i rowerzyści. Na śląskich drogach w tym roku doszło do […]

czytaj więcej
kandydat po na prezydenta zabrza

Kogo PO wystawi na prezydenta Zabrza?

Termin wyborów samorządowych w tym prezydenta naszego miasta przesunął się w związku z ustawą przedłużenia kadencji. Przed ustawą do wyborów doszłoby jesienią 2023 roku, stąd można było zaobserwować aktywność obecnych władz w różnych miastach, także w Zabrzu. Obecnie jednak po wdrożeniu ustawy przez rząd kadencja zostaje przedłużona do dnia 30 kwietnia 2024 r. Marek Morowiak […]

czytaj więcej
Pogoda w weekend Zabrze

Pogoda w weekend Zabrze

Prognoza pogody dla Zabrza na ten weekend Najbliższy weekend nie będzie bardzo mroźny, temperatura w ciągu dnia będzie na plusie wahając się od 1°C do 4 °C. W sobotę temperatura wyniesie około maksymalnie 4 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia może padać deszcz. W niedzielę temperatura powinna maksymalnie 2 stopni Celsjusza, za to bez opadów. […]

czytaj więcej
ddd