Napisane przez 7:55 pm Ważne w mieście

Oszuści podający się za pracowników administracji okradli 92-latkę

Policjanci prowadzą obecnie śledztwo w sprawie oszustów, którzy podając się za pracowników administracji, okradli 92-letnią kobietę z pięciu tysięcy złotych. Starsza kobieta, zamieszkująca centrum miasta, została oszukana przez dwóch nieznanych jej wcześniej mężczyzn, którzy przyszli do jej mieszkania pod pretekstem sprawdzenia jakości wody.

W trakcie wizyty jeden z oszustów odwrócił uwagę 92-latki, podczas gdy drugi przeszukał mieszkanie i zabrał oszczędności kobiety. Seniorka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa dopiero po tym, jak przestępcy opuścili jej mieszkanie.

Przestępcy, którzy wykorzystują naiwność i zaufanie osób starszych, by dokonać kradzieży, stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. W związku z tym, policja apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, zwłaszcza w przypadku wpuszczania ich do mieszkań.

Mieszkańcy regionu powinni zwrócić szczególną uwagę na swoich bliskich w podeszłym wieku i przestrzegać ich przed tego typu oszustwami. Nie należy podawać informacji dotyczących swojego mieszkania, oszczędności czy miejsca zamieszkania przez telefon, ani też udzielać odpowiedzi na ankiety zawierające podobne pytania. W przypadku wizyty nieznajomej osoby, zawsze warto prosić o okazanie legitymacji lub skontaktować się z odpowiednim urzędem lub firmą celem weryfikacji tożsamości osoby.

Dodatkowo, warto poprosić życzliwych sąsiadów o wsparcie i towarzyszenie podczas wizyty takiej osoby w domu. Starsi ludzie często nabierają zaufania do nowo poznanych osób, co sprawia, że stają się łatwym celem dla oszustów. Warto zwrócić uwagę na takie sytuacje i działać z rozwagą, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij