Napisane przez 10:05 pm Ważne w mieście

Otwarcie Klubu Seniora przy ul. Bytomskiej 82 w Zabrzu

źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/MalgorzataMankaSzulik

W Zabrzu, przy ulicy Bytomskiej 82, odbyła się dzisiaj uroczystość otwarcia kolejnego Klubu Seniora, który będzie miejscem spotkań dla wszystkich zainteresowanych różnymi formami aktywności i integracji. Klub powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków budżetu państwa, w ramach wieloletniego programu „Senior+”, który ma na celu wsparcie seniorów w Polsce na lata 2021-2025.

W uroczystości otwarcia Klubu Senior+ w Biskupiach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, w tym prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Zabrzu Czesława Winecka, radny Rady Miasta Zabrze Damian Trześniewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu Danuta Dymek oraz ks. Jan Matysek – proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zabrzu-Biskupicach.

Obiekt, w którym działa Klub Senior+, przeszedł w ubiegłym roku kompleksowy remont. Prace adaptacyjne, oprócz środków własnych Miasta Zabrze, zostały współfinansowane w ramach projektu ministerialnego „Senior Plus – Moduł I”. W kontynuacji tych działań Miasto Zabrze aplikowało w roku 2023 o wsparcie finansowe na zajęcia w ramach Modułu II tego samego projektu.

Celem Klubu Senior+ w Zabrzu jest aktywizacja społeczna i integracja. Działalność Klubu polega na motywowaniu seniorów do działań na rzecz samopomocy oraz działań wolontarystycznych. Seniorzy, dzięki udziałowi w Klubie, mogą praktykować aktywny styl życia, brać udział w zajęciach o charakterze społecznym, zdrowotnym, edukacyjnym, ekologicznym, historycznym, kulturalnym czy sportowym. Na pewno takie spędzanie wolnego czasu pomoże im utrzymać dobrą kondycję psychiczną i fizyczną, a także pozwoli na budowanie nowych przyjaźni.

Uczestnikiem Klubu Senior+ w Zabrzu może zostać każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 60 lat i nie jest aktywny zawodowo. To ważna inicjatywa, która pozwala na aktywne uczestnictwo seniorów w życiu społecznym i zwiększenie ich aktywności, co wpływa na ich ogólną jakość życia. Dzięki projektom takim jak „Senior+”, polskie miasta i wsie stają się bardziej przyjazne dla osób starszych, a Kluby Seniora stają się oazami integracji, w których mogą spędzać czas w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach.

W ramach Klubu Senior+ w Zabrzu zaplanowano wiele ciekawych zajęć dla uczestników. Seniorzy będą mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach kulinarnej sztuki, zajęciach tanecznych, wycieczkach krajoznawczych, seansach filmowych, spotkaniach autorskich z pisarzami, lekcjach języka obcego czy warsztatach twórczego pisania. Wszystkie te zajęcia zostały zaplanowane z myślą o potrzebach i zainteresowaniach seniorów, dlatego można być pewnym, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Klub Senior+ w Zabrzu to również doskonałe miejsce na rozwijanie swoich pasji i umiejętności. Seniorzy będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami z innymi członkami klubu, a także zdobyć nowe umiejętności i wiedzę dzięki warsztatom prowadzonym przez doświadczonych specjalistów.

Ważnym elementem działalności Klubu Senior+ jest również organizowanie spotkań towarzyskich i imprez integracyjnych. Seniorzy będą mieli okazję do nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, a także do aktywnego spędzania czasu w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Dzięki temu będą mieli poczucie, że nadal są ważną częścią społeczeństwa i mają wiele do zaoferowania.

źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/MalgorzataMankaSzulik

źródło: UM Zabrze / facebook.com/MalgorzataMankaSzulik

Visited 39 times, 1 visit(s) today
Zamknij