Napisane przez 10:11 am Ważne w mieście

Pijany kierowca spowodował wypadek

wypadek w zabrzu

Wczoraj 10.08.2022 rano w okolicy godziny 8 miejscowy Wydział Ruchu Drogowego otrzymał wezwanie do zdarzenia drogowego przy ul. Powstańców Śląskich w Zabrzu. Okazało się, że kierowca, o którym mowa, ma 63 lata i jest z Zabrza, a w wydychanym powietrzu miał ponad pół procenta alkoholu. Tym razem skończyło się tylko na kolizji.

Około godziny 8 rano policjanci z Komendy Miejskiej Policji Ruchu Drogowego zostali skierowani na teren przy ul. Powstańców Śląskich, gdzie miał nastąpić incydent. Na miejscu ustalono, że sprawcą tego zdarzenia był 63-letni mieszkaniec Zabrza, który jadąc Mazdą nie ustąpił miejsca 54-letniemu kierowcy Toyoty. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, więc policja odebrała mu prawo jazdy, a Sąd zdecyduje o dalszych krokach w sprawie oraz konsekwencjach.

Policja ostrzega przed karą za jazdę pod wpływem alkoholu. Według polskich przepisów za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Niezależnie od wyroku sąd obowiązkowo zasądza świadczenie pieniężne w wysokości nie niższej niż 5 000 zł. zł, jeśli byli pijani po raz pierwszy  i minimum 10 000 zł w celu ukarania osoby za jazdę pod wpływem alkoholu ponownie.

W sprawach związanych z wypadkami spowodowanymi przez pijanych kierowców sąd zobowiązuje się do wymierzenia kary nie niższej niż 10 000 zł złotych.

Czas trwania zakazu prowadzenia pojazdów został wydłużony z 10 do 15 lat, przy czym co najmniej 3 lata.

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij