Napisane przez 10:42 am Ważne w mieście

Akcja „Motocykl i Quad”: Policja w czwartek na tropie wykroczeń drogowych jednośladów

policja zabrza quad motor

policja zabrza quad motor

Bezpieczeństwo na drogach zawsze powinno być priorytetem. Dlatego niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych, policja podejmuje liczne działania mające na celu egzekwowanie przepisów ruchu drogowego i kontrolę kierowców. W czwartek funkcjonariusze naszego miasta zorganizowali szczególną akcję o nazwie „Motocykl i Quad”, skupiającą się na bezpieczeństwie jednośladów.

Policjanci, wyposażeni w charakterystyczne naszywki policyjne, patrolowali ulice w poszukiwaniu motocyklistów i użytkowników quadów. Ich celem nie było jedynie karanie za wykroczenia, lecz przede wszystkim promowanie rozważnej i przestrzegającej przepisów jazdy. Wśród głównych aspektów, na które zwracano uwagę, znalazły się przede wszystkim odpowiednie zachowanie na drodze oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu.

Warto zdać sobie sprawę, że jazda na motocyklu czy quadzie niesie ze sobą większe ryzyko niż poruszanie się innymi pojazdami. Motocykliści są bezpośrednio narażeni na niebezpieczeństwa, nie mając przy tym takiej ochrony jak pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Dlatego niezwykle istotne jest, aby odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażenie.

Podstawowym elementem ochrony każdego motocyklisty powinien być odpowiedni strój. Odpowiednio dopasowany do sylwetki, z wykorzystaniem specjalnych protektorów, powinien on chronić ciało w razie upadku. Dodatkowo, strój taki powinien być wykonany w intensywnym kolorze, dobrze widocznym dla innych kierowców na drodze. Niezwykle istotny jest również wybór solidnego i certyfikowanego kasku, który zapewni ochronę głowy w przypadku wypadku. Przy zakupie kasku warto zwrócić uwagę na posiadane przez niego atesty, gwarantujące zgodność z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa.

Ważnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest także sposób jazdy i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. Zwłaszcza podczas nocnej jazdy lub w warunkach ograniczonej widoczności, istnieje większe ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.

źródło: Policja Zabrze

autor: red. Kamil Bendowski – Portal Nowiny Zabrzańskie

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij