Budowa trzech nowych dróg w Pawłowie

obroncow westerplatte zabrze nowe drogi

Dziś w dzielnicy Pawłów osiągnięto kamień milowy w postaci podpisania trzech umów w Sali Historycznej Urzędu Miasta Zabrza. Dzięki podpisanym umowom powstaną nowe drogi, składające się z dwóch bocznych ulic – wschodniej i zachodniej wzdłuż ul. Obrońcy Westerplatte.

Oprócz budowy dróg w Pawłowie, na ten rok zaplanowano również takie zadania jak odwodnienie i montaż oświetlenia ulicznego. Ulica Sudecka przechodzi lifting i zostanie ukończona jeszcze w tym roku. Mieszkańcy Pawłowa nie mogą się doczekać tych usprawnień w infrastrukturze drogowej.
Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch oraz przedstawiciele zwycięskich firm przetargowych podpisali dziś umowy na rozbudowę nowych dróg w Pawłowie. Drogi te będą budowane zgodnie z wcześniej ustalonymi planami.

  • ENERGOBUD Spółka Jawna Gomoluch będzie odpowiedzialna za wykonanie prac pierwszego projektu inwestycyjnego, tj. „Budowy drogi wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym w ciągu ul. Obrońców Westerplatte w Zabrzu, uliczna boczna wschodnia”.
    Projekt ma być sfinansowany wyłącznie przez Miasto Zabrze, a wartość kontraktu wynosi 790 117,78 zł. Ma zakończyć się do września 2023 roku.
  • Za realizację drugiej inwestycji, która zlokalizowana jest przy ul. Obrońców Westerplatte w Zabrzu, odpowiadać będzie Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INFRAGO oraz mgr Dominika Ogrodowska. Wartość finansowa kontraktu wynosi 1 978 479,38 zł, a całość projektu finansuje Miasto Zabrze. Budowa ma zakończyć się do października 2023 roku.
  • Drogę na ul. Sudeckiej wybuduje Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Jego koszt w wysokości 1 864 757,82 zł pochodzi wyłącznie ze środków własnych Miasta Zabrze. Budowa ma zakończyć się do grudnia 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cop zabrze

Wspólna pomoc dla obywateli Ukrainy: Działanie Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu

Od początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie, COP w Zabrzu jest miejscem, gdzie przekazywane są dary rzeczowe i pomoc dla obywateli Ukrainy, zarówno od osób prywatnych, jak i stowarzyszeń, a także z zagranicy od naszych przyjaciół z miast partnerskich. Potrzeb jest nadal dużo, Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu zaprasza do współpracy, zarówno wolontariuszy, jak i tych, […]

czytaj więcej

Akcja policji i KAS: Zabezpieczono nielegalne automaty hazardowe w Zabrzu

Policjanci z Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą w Zabrzu i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych w jednym z lokali przy ulicy Roosevelta. Właściciele tych automatów mogą zostać ukarani karą do 3 lat pozbawienia wolności. Wczoraj policjanci z zabrzańskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację o nielegalnych automatach do […]

czytaj więcej

40-latek aresztowany za zgwałcenie i rozbój 17-latki

Zabrzański sąd zgodził się na wniosek śledczych i we wtorek zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego 40-latka. Podejrzany jest on o zgwałcenie i rozbój na 17-latce i grozi mu kara do 12 lat więzienia, która może być zwiększona ze względu na jego recydywę. W nocy 24 stycznia w Zabrzu doszło do poważnego przestępstwa seksualnego. 40-letni mężczyzna […]

czytaj więcej