Napisane przez 11:31 pm Ważne w mieście

Budowa trzech nowych dróg w Pawłowie

obroncow westerplatte zabrze nowe drogi

Dziś w dzielnicy Pawłów osiągnięto kamień milowy w postaci podpisania trzech umów w Sali Historycznej Urzędu Miasta Zabrza. Dzięki podpisanym umowom powstaną nowe drogi, składające się z dwóch bocznych ulic – wschodniej i zachodniej wzdłuż ul. Obrońcy Westerplatte.

Oprócz budowy dróg w Pawłowie, na ten rok zaplanowano również takie zadania jak odwodnienie i montaż oświetlenia ulicznego. Ulica Sudecka przechodzi lifting i zostanie ukończona jeszcze w tym roku. Mieszkańcy Pawłowa nie mogą się doczekać tych usprawnień w infrastrukturze drogowej.
Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch oraz przedstawiciele zwycięskich firm przetargowych podpisali dziś umowy na rozbudowę nowych dróg w Pawłowie. Drogi te będą budowane zgodnie z wcześniej ustalonymi planami.

  • ENERGOBUD Spółka Jawna Gomoluch będzie odpowiedzialna za wykonanie prac pierwszego projektu inwestycyjnego, tj. „Budowy drogi wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym w ciągu ul. Obrońców Westerplatte w Zabrzu, uliczna boczna wschodnia”.
    Projekt ma być sfinansowany wyłącznie przez Miasto Zabrze, a wartość kontraktu wynosi 790 117,78 zł. Ma zakończyć się do września 2023 roku.
  • Za realizację drugiej inwestycji, która zlokalizowana jest przy ul. Obrońców Westerplatte w Zabrzu, odpowiadać będzie Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INFRAGO oraz mgr Dominika Ogrodowska. Wartość finansowa kontraktu wynosi 1 978 479,38 zł, a całość projektu finansuje Miasto Zabrze. Budowa ma zakończyć się do października 2023 roku.
  • Drogę na ul. Sudeckiej wybuduje Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Jego koszt w wysokości 1 864 757,82 zł pochodzi wyłącznie ze środków własnych Miasta Zabrze. Budowa ma zakończyć się do grudnia 2023 roku.
Visited 6 times, 1 visit(s) today
Zamknij