Napisane przez 4:52 pm Ważne w mieście

Zabrzanin najlepszym policjantem ruchu drogowego na Śląsku

Zabrzanin najlepszym policjantem ruchu drogowego na Śląsku

Zabrzanin najlepszym policjantem ruchu drogowego na Śląsku

Wyjątkowe zmagania w XXXIII edycji konkursu „Policjant Roku Ruchu Drogowego” dobiegły końca. Tegoroczna rywalizacja przyciągnęła uwagę 33 utalentowanych policjantów ruchu drogowego z jednostek terenowych garnizonu śląskiego, którzy wzięli udział w sześciu emocjonujących konkurencjach. Po zaciętej walce i niezwykłych umiejętnościach, zwycięzcą okazał się młodszy aspirant Tomasz Mandes z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

W dniach 10-12 maja br. śląscy policjanci ruchu drogowego z 33 jednostek Policji stanęli do rywalizacji w wojewódzkich eliminacjach „Policjanta Roku Ruchu Drogowego 2023”. Niezaprzeczalnym celem tego prestiżowego konkursu jest wyłonienie najwszechstronniejszego funkcjonariusza ruchu drogowego, jak również zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat bezpieczeństwa oraz codziennej pracy policjantów pełniących służbę na naszych drogach. Trzydniowe zmagania stanowiły doskonałą okazję do sprawdzenia wiedzy i umiejętności, a także zdobycia nowych doświadczeń.

W ramach konkursu, uczestnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach, które wymagały od nich pełnego skupienia i doskonałej precyzji:

  • Jazda sprawnościowa motocyklem,
  • Jazda sprawniościowa radiowozem,
  • Kierowanie ruchem na skrzyżowaniu,
  • Strzelanie z broni służbowej,
  • Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego,
  • Test i egzamin praktyczny z udzielania pierwszej pomocy.

Zaszczytnym tytułem najlepszego policjanta ruchu drogowego na terenie śląska mógł się pochwalić młodszy aspirant Tomasz Mandes z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Na drugim miejscu znalazł się starszy sierżant Mateusz Rogalski z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, natomiast trzecie miejsce na podium zajęł aspirant Krystian Matuszek z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

Niezwykłe gratulacje kierujemy w stronę zwycięzców, a także życzymy im powodzenia w finale konkursu, który odbędzie się w dniach 12-16 czerwca 2023 roku w Kielcach. Tam, pochodzący z różnych regionów Polski, najlepsi policjanci ruchu drogowego zmierzą się, aby wyłonić jednego, niekwestionowanego mistrza wśród mistrzów. Finałowa runda będzie stanowiła prawdziwe wyzwanie dla tych utalentowanych funkcjonariuszy, którzy zaprezentują swoje umiejętności i wiedzę w jeszcze bardziej wymagających konkurencjach.

źródło: Policja Zabrze
Kamil Bendowski – Portal Nowiny ZabrzańskieKamil Bendowski
redaktor portalu Nowiny Zabrzańskie

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij