Napisane przez 11:17 pm Gliwice, Z regionu

Gliwice: Śmiertelnie dźgnął swojego brata podczas pijackiej nocy

Pijana bójka między braćmi w Gliwicach, w nocy z 12 na 13 stycznia zakończyła się tragicznie, gdy starszy brat śmiertelnie dźgnął młodszego. W rezultacie podejrzanemu grozi teraz dożywocie za zabójstwo. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu przy ulicy Skowrońskiego.

Policja poinformowała, że trzech mężczyzn spędziło noc pijąc razem. Wtedy doszło do kłótni między 53-letnim mężczyzną a jego 51-letnim bratem. W trakcie kłótni starszy brat chwycił nóż kuchenny i dźgnął go w brzuch. Niestety, mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych ran. Podejmując działania mające na celu zatuszowanie zbrodni, przestępca ukrył narzędzie zbrodni, a następnie skontaktował się z policją.

Po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy okazało się, że 53 latek miał zawartość alkoholu we krwi ponad 2,3 promila. W niedziele został doprowadzony przed prokuratora, a następnie do sądu i został tymczasowo aresztowany.

Popełniony czyn skutkował pozbawieniem wolności sprawcy z możliwością pozostania w więzieniu do końca życia. Obaj bracia byli wcześniej skazani za różne przestępstwa.

źródło: Policja Gliwice

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij