Napisane przez 4:56 pm Ruda Śląska, Z regionu

Ruda Śląska: Szokujące przekroczenie prędkości o 120km/h

Policjanci z rudzkiej drogówki po raz kolejny nie musieli długo czekać na zakończenie rajdu nieodpowiedzialnego kierowcy. Tym razem ich uwagę przyciągnął 22-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który postanowił potraktować ulicę Piotra Skargi jak tor wyścigowy. Młody rudzianin przekroczył dopuszczalną prędkość o aż 120 km/h, co jest nie tylko szokujące, ale też nieodpowiedzialne i zagrażające życiu innych uczestników ruchu drogowego.

W terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierowca jechał z prędkością 170 km/h, co stanowiło rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Policjanci odebrali mu prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 złotych. Ponadto, mężczyzna otrzymał 15 punktów karnych, które skasują się dopiero po dwóch latach od opłacenia mandatu.

Warto przypomnieć, że od 18 maja 2015 roku obowiązuje przepis, nakazujący zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Przepis ten ma na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych oraz zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Niestety, policjanci nadal ujawniają wiele przypadków przekraczania prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W ciągu nieco ponad tygodnia, policja zatrzymała już prawa jazdy w czterech przypadkach. Wszystko to pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dbanie o swoje bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników prowadzących do wypadków drogowych, a nierzadko tych, które kończą się tragicznie. Zachowanie zdrowego rozsądku na drodze może uratować życie, zarówno nasze, jak i innych użytkowników dróg.

źródło: Policja Ruda Śląska

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij