Napisane przez 1:26 pm Ciekawostki

Jak sprawnie nauczyć się języka angielskiego?

Nauka języka obcego to wyzwanie, w dzisiejszych czasach jednak znajomość na przykład angielskiego jest umiejętnością niezbędną. Warto więc wybrać przystępną metodę nauki.

Nauka bez podręczników

Dla wielu osób sposób nauki opierający się na przerabianiu kolejnych lekcji z podręcznika, może być nudny i nieefektywny. W związku z tym warto znaleźć taką metodę przyswajania języka obcego, która będzie najskuteczniejsza, angażująca i niemęcząca. Jeśli interesuje nas kurs języka angielskiego, Wrocław ma do zaoferowania naukę w szkole Gerelis, będącej alternatywą dla klasycznych sposobów uczenia angielskiego. Założycielce szkoły przyświecała idea uczenia metodą naturalną i bezpośrednią. Język ma otaczać uczestników zajęć, być przyswajany w sposób niewymuszony. Podczas lekcji, słuchacze biorą udział w grach i zabawach językowych, które pozwalają uczyć się w lekkiej formie, bez presji i stresu. Język angielski poznają podczas różnego rodzaju warsztatów (na przykład kulinarnych lub teatralnych), które to pozwalają w praktyce wykorzystywać poznawane słówka i konstrukcje gramatyczne. Taka forma zajęć pozwala stwarzać sytuacje przypominające te, w których język obcy przyda się w życiu codziennym. Zamiast podręcznika, który nadaje zajęciom ścisłe ramy, wykorzystywane są materiały specjalnie opracowane na zajęcia przez założycielkę szkoły. Dzięki nim ułatwione są powtórki zdobytych umiejętności komunikacyjnych.

W szkole Gerelis zajęcia prowadzą native speaker i profesjonalny lektor. Grupy są kameralne, 4-6 osobowe, dzięki czemu każdy uczestnik ma możliwość pracy z prowadzącym. Dla osób zaawansowanych jest opcja nauki tylko podczas konwersacji, jeśli taka jest ich wola.

Przyjęta w szkole metoda pozwala w najpełniejszy sposób przyswajać gramatykę, wymowę, stylistykę. Pomaga również przełamywać barierę językową. Warto dodać, że szkoła jest także domem tymczasowym dla czworonogów ze schroniska, w ich towarzystwie obywają się lektoraty. Pupile znacząco obniżają bowiem poziom stresu.

Nauka języka angielskiego we własnym zakresie

Jak jeszcze można uczyć się angielskiego? Warto postawić na jak najczęstszy i intensywny kontakt z językiem obcym. Sprawdza się na przykład słuchanie muzyki, czytanie prasy czy książek, obserwowanie zagranicznych profili w mediach społecznościowych. Dobrą metodą może być też oglądanie filmów, seriali czy programów zagranicznych. Jeśli mamy problem ze zrozumieniem wszystkiego ze słuchu możemy posiłkować się napisami, które ułatwią nam złapanie kontekstu.

Dlaczego warto wykorzystywać właśnie takie źródła? Język literacki różni się od mowy potocznej, często jego konstrukcje gramatyczne są bardziej zaawansowane. W piosenkach czy filmach wykorzystywane są charakterystyczne dla danego języka idiomy, zwroty. To wszystko pozwala nam poznać język nie tylko „podręcznikowy”, ale też używany na co dzień. Bardzo wpisuje się to w metodę szkoły Gerelis i stanowi dobre jej uzupełnienie.

W dzisiejszych czasach dobra znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest często podstawą przyjęcia do pracy, otwiera wiele drzwi, pozwala sprawniej podróżować. Warto więc przyłożyć się do nauki i znaleźć metodę najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij