Jak sprawnie nauczyć się języka angielskiego?

Nauka języka obcego to wyzwanie, w dzisiejszych czasach jednak znajomość na przykład angielskiego jest umiejętnością niezbędną. Warto więc wybrać przystępną metodę nauki.

Nauka bez podręczników

Dla wielu osób sposób nauki opierający się na przerabianiu kolejnych lekcji z podręcznika, może być nudny i nieefektywny. W związku z tym warto znaleźć taką metodę przyswajania języka obcego, która będzie najskuteczniejsza, angażująca i niemęcząca. Jeśli interesuje nas kurs języka angielskiego, Wrocław ma do zaoferowania naukę w szkole Gerelis, będącej alternatywą dla klasycznych sposobów uczenia angielskiego. Założycielce szkoły przyświecała idea uczenia metodą naturalną i bezpośrednią. Język ma otaczać uczestników zajęć, być przyswajany w sposób niewymuszony. Podczas lekcji, słuchacze biorą udział w grach i zabawach językowych, które pozwalają uczyć się w lekkiej formie, bez presji i stresu. Język angielski poznają podczas różnego rodzaju warsztatów (na przykład kulinarnych lub teatralnych), które to pozwalają w praktyce wykorzystywać poznawane słówka i konstrukcje gramatyczne. Taka forma zajęć pozwala stwarzać sytuacje przypominające te, w których język obcy przyda się w życiu codziennym. Zamiast podręcznika, który nadaje zajęciom ścisłe ramy, wykorzystywane są materiały specjalnie opracowane na zajęcia przez założycielkę szkoły. Dzięki nim ułatwione są powtórki zdobytych umiejętności komunikacyjnych.

W szkole Gerelis zajęcia prowadzą native speaker i profesjonalny lektor. Grupy są kameralne, 4-6 osobowe, dzięki czemu każdy uczestnik ma możliwość pracy z prowadzącym. Dla osób zaawansowanych jest opcja nauki tylko podczas konwersacji, jeśli taka jest ich wola.

Przyjęta w szkole metoda pozwala w najpełniejszy sposób przyswajać gramatykę, wymowę, stylistykę. Pomaga również przełamywać barierę językową. Warto dodać, że szkoła jest także domem tymczasowym dla czworonogów ze schroniska, w ich towarzystwie obywają się lektoraty. Pupile znacząco obniżają bowiem poziom stresu.

Nauka języka angielskiego we własnym zakresie

Jak jeszcze można uczyć się angielskiego? Warto postawić na jak najczęstszy i intensywny kontakt z językiem obcym. Sprawdza się na przykład słuchanie muzyki, czytanie prasy czy książek, obserwowanie zagranicznych profili w mediach społecznościowych. Dobrą metodą może być też oglądanie filmów, seriali czy programów zagranicznych. Jeśli mamy problem ze zrozumieniem wszystkiego ze słuchu możemy posiłkować się napisami, które ułatwią nam złapanie kontekstu.

Dlaczego warto wykorzystywać właśnie takie źródła? Język literacki różni się od mowy potocznej, często jego konstrukcje gramatyczne są bardziej zaawansowane. W piosenkach czy filmach wykorzystywane są charakterystyczne dla danego języka idiomy, zwroty. To wszystko pozwala nam poznać język nie tylko „podręcznikowy”, ale też używany na co dzień. Bardzo wpisuje się to w metodę szkoły Gerelis i stanowi dobre jej uzupełnienie.

W dzisiejszych czasach dobra znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest często podstawą przyjęcia do pracy, otwiera wiele drzwi, pozwala sprawniej podróżować. Warto więc przyłożyć się do nauki i znaleźć metodę najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy Lublin to miasto idealne dla studentów?

Wybór miasta do studiowania jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy przyszły student. Lublin jest często uważanym miastem atrakcyjnym dla studentów, dlatego zasługuje na szczególną uwagę. Ale czy jest to miejsce idealne dla studentów? Zależy to od indywidualnych preferencji i potrzeb każdego studenta. Oto kilka powodów, dla których Lublin może być atrakcyjnym miastem […]

czytaj więcej

Najciekawsze serwetki na 18 urodziny

Niby szczegół, a znaczy tak wiele. Serwetki na 18. urodziny, bo o nich mowa, mają niejedno oblicze. Występują w szerokiej gamie wzorów i kolorów, różnią się również nadrukowanymi na nich napisami. Na które serwetki warto szczególnie zwrócić uwagę? W tym artykule znajdziesz odpowiedź! Granatowe serwetki z napisem „Happy Birthday” Zależy Ci na dodatkach, które idealnie […]

czytaj więcej

Co wpływa na wartość mieszkania?

Chcesz kupić swoje pierwsze mieszkanie? A może zamierzasz sprzedać nieruchomość? Zastanawiasz się, ile może być warty Twój lokal? Na cenę obiektu mieszkalnego ma wpływ wiele czynników. To nie tylko kwestia powierzchni, ale i standard i lokalizacja, które wpływają na cenę za metr kwadratowy. Warto dowiedzieć się, od czego to dokładnie zależy, aby móc wykorzystać te […]

czytaj więcej