Napisane przez 4:01 pm Ciekawostki

Kilka wskazówek, jak wybrać pierwszą koszulkę kolarską

Kiedy podjęliśmy decyzję o tym, że chcemy trenować kolarstwo szosowe, czy po prostu jakikolwiek inny sport, bardzo często musimy liczyć się z nakładami finansowymi, które trzeba poczynić na samym początku. W przypadku, kiedy właśnie wybieramy pierwszy rower, możemy być zaskoczeni faktem, jak wiele inwestycji nas jeszcze czeka.

Kiedy podjęliśmy decyzję o tym, że chcemy trenować kolarstwo szosowe, czy po prostu jakikolwiek inny sport, bardzo często musimy liczyć się z nakładami finansowymi, które trzeba poczynić na samym początku. W przypadku, kiedy właśnie wybieramy pierwszy rower, możemy być zaskoczeni faktem, jak wiele inwestycji nas jeszcze czeka. Oczywiście oprócz sprzętu do jazdy potrzebne nam będą wygodne buty, wysokiej jakości kask chroniący naszą głowę, odpowiednio dobrane okulary, odzież kolarska i wiele różnorodnych akcesoriów. Niektórzy początkujący kolarze bagatelizują temat i w przypadku uzupełniania swojej garderoby decydują się na rozwiązania z najniższej półki cenowej. Jednak warto mieć świadomość tego, że decyzji tej możemy szybko pożałować, gdyż wybrane przez nas ubrania szybko się zużyją, okażą się niezbyt wygodne lub po prostu będą nietrafione produktem. Pamiętajmy o tym, że każda odzież, która ma wspomagać uprawianie sportu, powinna być wygodna, przewiewna i jednocześnie umożliwić nam swobodne poruszanie się. Dlatego też w dzisiejszym tekście zastanowimy się nad tym, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, kiedy chcemy kupić koszulkę kolarską.

Jaka powinna być pierwsza koszulka kolarska?

Koszulka kolarska, podobnie jak inne elementy garderoby na rower musi zapewniać nam swobodę ruchów, wygodę na rowerze i jednocześnie powinna być ona dostosowana do naszej sylwetki oraz przewiewna. Dlatego też podjęcie decyzji o zakupie niejednokrotnie bywa trudne, szczególnie w przypadku początkujących rowerzystów. Producenci odzieży kolarskiej dokładają wszelkich starań, by oferować nam rozwiązanie różniące się materiałem, krojem, jakością wykonania, wzornictwem, a także możemy liczyć na to, że znajdziemy modele w różnych przedziałach cenowych.

Należy jednak pamiętać o tym, by nasza koszulka kolarska była wykonana z wysokiej jakości materiałów. To właśnie materiał będzie tutaj pierwszą istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupu. W zdecydowanej większości przypadków koszulka kolarska zostanie wykonana z poliestru i możemy liczyć tutaj na różne proporcje zastosowanych innych materiałów w produkcji tego elementu garderoby. Początkujący mogą być zaskoczeni takim rozwiązaniem i chcieliby unikać sztucznych włókien, ale naturalne materiały wcale nie będą dobrym rozwiązaniem. Z kolei koszulka kolarska wykonana z poliestru będzie szybkoschnąca i oddychająca, a także zadba o odprowadzenie potu z powierzchni skóry, są w trakcie treningów, jest niezwykle istotne.

Drugim aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest wybór odpowiedniego kroju. Rozwiązania aerodynamiczne stanowią tutaj niewątpliwie dobry wybór. Jeżeli zależy nam na komforcie jazdy, a także zwiększeniu swoich osiągów, warto wybrać rozwiązania w pełni dostosowane do naszego ciała i sylwetki. Zatem dobrym wyborem będzie koszulka kolarska opinająca. Powinna być ona jednak odpowiednio długa, gdyż jak wiadomo, na rowerze będziemy w pochylonej pozycji.

Kolejnym aspektem, który odgrywa ważną rolę, jest wyposażenie koszulki kolarskiej w kieszenie z tyłu. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy interesujące nas modele posiadają ich wystarczającą ilość. standardzie Znajdują się tutaj zazwyczaj trzy tylne kieszenie, które są otwarte od góry. Niekiedy możemy liczyć również na dodatkową kieszonkę na zamek. Dzięki temu będziemy mogli w trakcie treningu przewozić klucze, portfel, różnego rodzaju drobiazgi, telefon, czy nawet batoniki energetyczne.

Istotną kwestią będzie także zamek błyskawiczny. Dzięki temu koszulki mogą nam zapewnić odpowiednią wentylację, a także należy zwrócić uwagę, by były one wyposażone w takie rozwiązanie na całej długości.

Ostatnią kwestią decydującą przy wyborze koszulki będzie oczywiście design. Tutaj mamy już szerokie pole wyboru, dlatego niewątpliwie każdy pasjonat roweru wybierze rozwiązanie w pełni dostosowane do swoich potrzeb i oczekiwań, a tym samym uda mu się podkreślić własną osobowość. producenci odzieży kolarskiej proponują nam najróżniejsze wzory i kolory, dlatego wybór z pewnością nie będzie łatwy.

Podsumowanie

W naszym tekście udało się wymienić pięć istotnych elementów, które stanowią podstawowe aspekty decydujące o wyborze konkretnej koszulki. Jednak niewątpliwie warto zwrócić uwagę również na ściągacze na rękawkach, dodatkowe elementy odblaskowe znajdujące się na kieszonkach, a także wykończenie koszulki w okolicach szyi. Nie ma tutaj odgórnych zaleceń, gdyż niewątpliwie dla każdego kolarza konkretne rozwiązanie okaże się trafione.

Visited 10 times, 1 visit(s) today
Zamknij