Giełda Kryptowalut ogranicza działalność w Rosji

Jesse Powell, były CEO giełdy kryptowalutowej Kraken, wcześniej ostrzegał inwestorów kryptowalutowych o ryzyku trzymania kryptowalut na giełdzie.

Kraken jako ostatnia giełda kryptowalut, ograniczyła konta rosyjskich użytkowników na swojej platformie zgodnie z sankcjami Unii Europejskiej. 

19 października Kraken wysłał do swoich rosyjskich klientów wiadomości e-mail, aby poinformować, że giełda wstrzymuje usługi dla swoich rosyjskich klientów. „Ze względu na nowe przepisy europejskie, musimy podjąć środki, aby ograniczyć Twoje konto Kraken” – napisała firma. Według wiadomości e-mail, którą widzieliśmy na Dascanner, rosyjscy użytkownicy będą mogli wypłacić swoje środki na żądanie. „Będziemy aktualizować nasze centrum wsparcia, jeśli nastąpią jakieś zmiany” – dodał Kraken. Przeprosili również za sytuację: „Przepraszamy za powstałe niedogodności”. Kraken nie określił, czy istnieje ograniczenie czasowe na wypłatę środków z giełdy kryptowalut dla obywateli rosyjskich. 

 

Przedstawiciel giełdy Kraken przekazał Dascanner, że firma stosuje się do „wymagań prawnych i regulacyjnych we wszystkich jurysdykcjach” swojej działalności. „Od czasu ogłoszenia przez UE, prowadzimy prace nad wprowadzeniem koniecznych zmian, aby dostosować się do najnowszego pakietu sankcji wobec Rosji” – poinformował przedstawiciel. 

 

Najnowsze ograniczenia dotyczące Krakena nie są pierwszymi, z jakimi giełda musiała się zmierzyć, gdy regulaminy wymusiły zamknięcie niektórych kont przez giełdy scentralizowane. W lutym 2022 roku Jesse Powell, były CEO Krakena, potępił kanadyjskie władze za zamrożenie portfeli kryptowalutowych, które finansowały lokalne protesty przeciwko COVID-19. 

 

Wyraźnie ostrzegł publicznie, że Kraken może zostać zmuszony do zamrożenia niektórych portfeli przez regulatorów, doradzając inwestorom kryptowalutowym, aby przenosili kryptowaluty poza giełdy. „Jeśli się martwisz, nie trzymaj swoich środków w żadnym podmiocie centralnym ani regulowanym. Nie możemy Cię chronić” – powiedział wówczas Powell. Ograniczając rosyjskich użytkowników na swojej platformie, Kraken dołącza do rosnącej liczby globalnych giełd kryptowalutowych i portfeli, które przestały świadczyć usługi dla Rosjan zgodnie z najnowszymi sankcjami UE wobec Rosji.

 

Opinie o Kraken, recenzje i więcej informacje znajdziesz na dascanner.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łaty dachowe i ich rola w trwałym pokryciu dachowym – sprawdź, dlaczego są aż tak ważne

Na pierwszy rzut oka wydają się niezauważalne. W rzeczywistości jednak są bardzo istotne dla trwałości i wytrzymałości konstrukcji dachowej. Mowa oczywiście o łatach dachowych. W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci ich istotę. Dowiesz się m.in. tego, dlaczego są niezbędne i jaką rolę odgrywają w przypadku pokryć dachowych. W dalszej części podpowiemy Ci również, jakie łaty dachowe […]

czytaj więcej

Gdzie sprawdzi się kosz cargo 15 cm? Podpowiadamy, jak możesz go wykorzystać

Kosze cargo to rodzaj szafek, a w zasadzie ich wypełnienia. Na ogół wykorzystywane są w kuchni. Wykonuje się je z drutów pokrytych chromem i zabezpieczonych lakierem. Poruszają się po specjalnych prowadnicach. Dlatego można je bez problemu wysuwać i chować. Rozwiązanie to w dużej mierze zwiększa funkcjonalność melbi kuchennych. Najmniejsze kosze cargo mają zaledwie 15 cm […]

czytaj więcej

Obrazy na ścianę – czym kierować się przy ich wyborze? Praktyczne wskazówki

Obrazy na ścianę cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Są rzeczywiście świetną ozdobą, która nadaje wnętrzu charakter. Jednak okazuje się, że ich wybór wcale nie jest sprawą prostą. Czym należy się w tym przypadku kierować? Co ma kluczowe znaczenie przy zakupie obrazu na ścianę? W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne wskazówki – dzięki […]

czytaj więcej