Napisane przez 4:02 pm Ciekawostki

Giełda Kryptowalut ogranicza działalność w Rosji

Jesse Powell, były CEO giełdy kryptowalutowej Kraken, wcześniej ostrzegał inwestorów kryptowalutowych o ryzyku trzymania kryptowalut na giełdzie.

Kraken jako ostatnia giełda kryptowalut, ograniczyła konta rosyjskich użytkowników na swojej platformie zgodnie z sankcjami Unii Europejskiej. 

19 października Kraken wysłał do swoich rosyjskich klientów wiadomości e-mail, aby poinformować, że giełda wstrzymuje usługi dla swoich rosyjskich klientów. „Ze względu na nowe przepisy europejskie, musimy podjąć środki, aby ograniczyć Twoje konto Kraken” – napisała firma. Według wiadomości e-mail, którą widzieliśmy na Dascanner, rosyjscy użytkownicy będą mogli wypłacić swoje środki na żądanie. „Będziemy aktualizować nasze centrum wsparcia, jeśli nastąpią jakieś zmiany” – dodał Kraken. Przeprosili również za sytuację: „Przepraszamy za powstałe niedogodności”. Kraken nie określił, czy istnieje ograniczenie czasowe na wypłatę środków z giełdy kryptowalut dla obywateli rosyjskich. 

 

Przedstawiciel giełdy Kraken przekazał Dascanner, że firma stosuje się do „wymagań prawnych i regulacyjnych we wszystkich jurysdykcjach” swojej działalności. „Od czasu ogłoszenia przez UE, prowadzimy prace nad wprowadzeniem koniecznych zmian, aby dostosować się do najnowszego pakietu sankcji wobec Rosji” – poinformował przedstawiciel. 

 

Najnowsze ograniczenia dotyczące Krakena nie są pierwszymi, z jakimi giełda musiała się zmierzyć, gdy regulaminy wymusiły zamknięcie niektórych kont przez giełdy scentralizowane. W lutym 2022 roku Jesse Powell, były CEO Krakena, potępił kanadyjskie władze za zamrożenie portfeli kryptowalutowych, które finansowały lokalne protesty przeciwko COVID-19. 

 

Wyraźnie ostrzegł publicznie, że Kraken może zostać zmuszony do zamrożenia niektórych portfeli przez regulatorów, doradzając inwestorom kryptowalutowym, aby przenosili kryptowaluty poza giełdy. „Jeśli się martwisz, nie trzymaj swoich środków w żadnym podmiocie centralnym ani regulowanym. Nie możemy Cię chronić” – powiedział wówczas Powell. Ograniczając rosyjskich użytkowników na swojej platformie, Kraken dołącza do rosnącej liczby globalnych giełd kryptowalutowych i portfeli, które przestały świadczyć usługi dla Rosjan zgodnie z najnowszymi sankcjami UE wobec Rosji.

 

Opinie o Kraken, recenzje i więcej informacje znajdziesz na dascanner.com

Visited 10 times, 1 visit(s) today
Zamknij