Giełda Kryptowalut ogranicza działalność w Rosji

Jesse Powell, były CEO giełdy kryptowalutowej Kraken, wcześniej ostrzegał inwestorów kryptowalutowych o ryzyku trzymania kryptowalut na giełdzie.

Kraken jako ostatnia giełda kryptowalut, ograniczyła konta rosyjskich użytkowników na swojej platformie zgodnie z sankcjami Unii Europejskiej. 

19 października Kraken wysłał do swoich rosyjskich klientów wiadomości e-mail, aby poinformować, że giełda wstrzymuje usługi dla swoich rosyjskich klientów. „Ze względu na nowe przepisy europejskie, musimy podjąć środki, aby ograniczyć Twoje konto Kraken” – napisała firma. Według wiadomości e-mail, którą widzieliśmy na Dascanner, rosyjscy użytkownicy będą mogli wypłacić swoje środki na żądanie. „Będziemy aktualizować nasze centrum wsparcia, jeśli nastąpią jakieś zmiany” – dodał Kraken. Przeprosili również za sytuację: „Przepraszamy za powstałe niedogodności”. Kraken nie określił, czy istnieje ograniczenie czasowe na wypłatę środków z giełdy kryptowalut dla obywateli rosyjskich. 

 

Przedstawiciel giełdy Kraken przekazał Dascanner, że firma stosuje się do „wymagań prawnych i regulacyjnych we wszystkich jurysdykcjach” swojej działalności. „Od czasu ogłoszenia przez UE, prowadzimy prace nad wprowadzeniem koniecznych zmian, aby dostosować się do najnowszego pakietu sankcji wobec Rosji” – poinformował przedstawiciel. 

 

Najnowsze ograniczenia dotyczące Krakena nie są pierwszymi, z jakimi giełda musiała się zmierzyć, gdy regulaminy wymusiły zamknięcie niektórych kont przez giełdy scentralizowane. W lutym 2022 roku Jesse Powell, były CEO Krakena, potępił kanadyjskie władze za zamrożenie portfeli kryptowalutowych, które finansowały lokalne protesty przeciwko COVID-19. 

 

Wyraźnie ostrzegł publicznie, że Kraken może zostać zmuszony do zamrożenia niektórych portfeli przez regulatorów, doradzając inwestorom kryptowalutowym, aby przenosili kryptowaluty poza giełdy. „Jeśli się martwisz, nie trzymaj swoich środków w żadnym podmiocie centralnym ani regulowanym. Nie możemy Cię chronić” – powiedział wówczas Powell. Ograniczając rosyjskich użytkowników na swojej platformie, Kraken dołącza do rosnącej liczby globalnych giełd kryptowalutowych i portfeli, które przestały świadczyć usługi dla Rosjan zgodnie z najnowszymi sankcjami UE wobec Rosji.

 

Opinie o Kraken, recenzje i więcej informacje znajdziesz na dascanner.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy jest możliwe skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów?

Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów jest możliwe w części przypadków. Wiele zależy od tego, za jakie wykroczenie karą był ten zakaz. Znaczenie ma także to, ile czasu ubiegło od rozpoczęcia wykonywania kary, jak również bardzo istotne znaczenie będzie mieć postawa karanego w trakcie odbywania kary.  Za co karą jest zakaz prowadzenia pojazdów? Zakaz prowadzenia pojazdów to […]

czytaj więcej
rzeczoznawca nieruchomości

Dlaczego rzeczoznawca majątkowy jest potrzeby w procesie sprzedaży nieruchomości?

Rynek nieruchomości stoi przed widmem dużej niepewności, która jest związana przede wszystkim z wysokimi stopami procentowymi. Akcja kredytowa znacząco wyhamowała, przez co sprzedaż domu, mieszkania czy nawet (a może zwłaszcza) lokalu użytkowego zaczyna być nie lada wyzwaniem. W tej sytuacji wielu właścicieli stara się ominąć prowizję pośrednika i sprzedać nieruchomość samodzielnie. Jak jednak ustalić jej […]

czytaj więcej
Czy warto kolekcjonować stare monety?

Czy warto kolekcjonować stare monety?

Jeśli pasjonujemy się numizmatyką, możemy zbierać dawne nominały i opcjonalnie zarabiać na swoim hobby. Także w sytuacji, kiedy nie ciekawi nas kolekcjonowanie starych monet, warto zainteresować się ich sprzedażą. Nie wiesz, czy warto kolekcjonować stare monety? Przychodzimy z odpowiedzią! Opłacalność numizmatyki Jeśli nie zależy nam na przechowywaniu starych monet, lepiej się ich nie pozbywać. Warto […]

czytaj więcej
ddd