Napisane przez 11:41 am Koncerty, Kultura, Ważne w mieście

Muzyka dla pokoju: Koncert „Psalmy miłości i nadziei” w DMiT Zabrze

24 lutego, w pierwszą rocznicę rosyjskiej napaści na Ukrainę, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się niezwykły koncert z pokojowym przesłaniem. Koncert zatytułowany „Psalmy miłości i nadziei” został stworzony przez Michała Jurkiewicza, a słowa napisał Jerzy Łysiński.

Wystąpią: Janusz Radek, Basia Giewont, Iza Szafrańska, oraz Michał Grobelny, wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, muzykami Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „MASO” z Charkowa, chórem „Resonans con tutti” oraz zespołem składającym się z: Tomasza Mądzielewskiego (perkusja), Tomasza Bieleckiego (perkusjonalia), Pawła Grzesiuka (gitara basowa), Dobrosława Jabłońskiego (gitara), Kamila Barańskiego (keyboard), Szymona Kamykowskiego (saksofon), Mateusza Pliniewicza (skrzypce), i Michała Jurkiewicza (kierownictwo muzyczne, piano, skrzypce).

Utwory inspirowane księgami Starego Testamentu, opowiadające o ufności człowieka wobec Boga w obliczu klęsk i trwogi, usłyszymy podczas koncertu. Oratorium to duchowa wędrówka człowieka, pełna lęku, wątpliwości i dramatów, ale towarzyszą jej wiara, nadzieja i miłość. Kompozycja Jurkiewicza, łącząca klasykę, pop, gospel i etno, wzruszająco wprowadza słuchacza w starożytny świat Izraela z Biblii, pełen klęsk i rozpaczy, ale też nieprzemijającej nadziei. To czas, kiedy w głębi smutku i tęsknoty rozkwitła najpiękniejsza miłość Ludu Przymierza do Boga.

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij