Prokuratora potwierdza: Zwłoki w zatopionym wraku należą do Marcina Sakowicza

W lipcu tego roku nastąpił potencjalnie przełom w sprawie zaginionego mężczyzny z Zabrza – Marcina Sakiewicza. Nurek odnalazł w Odrze wrak samochodu zarejestrowanego na zaginionego zabrzanina. We wraku samochodu znajdowały się zwłoki, przypuszczalnie należące do poszukiwanego przez 17 lat mężczyzny.

Marcin Sakowicz z Zabrza zaginął 12 kwietnia 2005 roku. Po 17 latach z dna Odry wydobyto wrak jego samochodu.
Na znajdujący się na dnie rzeki samochód natknął się nurek Marcel Korkuś. Nurek natknął się na wrak przypadkiem, ponieważ jego poszukiwania dotyczył innej sprawy i innych zaginionych. Pan Marcel postanowił przyjrzeć się dokładnie Fiatowi Sienie – bo tej marki samochód odnalazł na dnie Odry. Udało się tym samym ustalić numery rejestracyjne samochodu – SZ 36416. We wnętrzu samochodu nurek dostrzegł zwłoki. Poszukiwacz zawiadomił o wszystkim niezwłocznie policję, która szybko przystąpiła do wyłowienia samochodu.
Okazało się, że pojazd należał do zaginionego Marcina Sakiewicza z Zabrza. Rzuciło to nowe światło na sprawę, która była w martwym punkcie. Z dużym prawdopodobieństwem można było stwierdzić, że zwłoki należą to zaginionego zabrzanina.

Nad sprawą pracowali technicy oraz pracownicy laboratorium w celu ustalenia osoby, do której należy pobrany materiał DNA. Ostatecznie śledczy poinformowali o toku sprawy:

Udało się wyizolować DNA z wydobytych ludzkich szczątek, który następnie porównano z materiałem genetycznym rodziców poszukiwanego. Wynik badań był pozytywny tzn. pozwala twierdzić, że szczątki należały do osoby będącej dzieckiem rodziców poszukiwanego mężczyzny – poinformował nas dzisiaj rzecznik Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Opolu, Stanisław Bar.

Nadal trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie jak doszło do tragedii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej