Prokuratora potwierdza: Zwłoki w zatopionym wraku należą do Marcina Sakowicza

W lipcu tego roku nastąpił potencjalnie przełom w sprawie zaginionego mężczyzny z Zabrza – Marcina Sakiewicza. Nurek odnalazł w Odrze wrak samochodu zarejestrowanego na zaginionego zabrzanina. We wraku samochodu znajdowały się zwłoki, przypuszczalnie należące do poszukiwanego przez 17 lat mężczyzny.

Marcin Sakowicz z Zabrza zaginął 12 kwietnia 2005 roku. Po 17 latach z dna Odry wydobyto wrak jego samochodu.
Na znajdujący się na dnie rzeki samochód natknął się nurek Marcel Korkuś. Nurek natknął się na wrak przypadkiem, ponieważ jego poszukiwania dotyczył innej sprawy i innych zaginionych. Pan Marcel postanowił przyjrzeć się dokładnie Fiatowi Sienie – bo tej marki samochód odnalazł na dnie Odry. Udało się tym samym ustalić numery rejestracyjne samochodu – SZ 36416. We wnętrzu samochodu nurek dostrzegł zwłoki. Poszukiwacz zawiadomił o wszystkim niezwłocznie policję, która szybko przystąpiła do wyłowienia samochodu.
Okazało się, że pojazd należał do zaginionego Marcina Sakiewicza z Zabrza. Rzuciło to nowe światło na sprawę, która była w martwym punkcie. Z dużym prawdopodobieństwem można było stwierdzić, że zwłoki należą to zaginionego zabrzanina.

Nad sprawą pracowali technicy oraz pracownicy laboratorium w celu ustalenia osoby, do której należy pobrany materiał DNA. Ostatecznie śledczy poinformowali o toku sprawy:

Udało się wyizolować DNA z wydobytych ludzkich szczątek, który następnie porównano z materiałem genetycznym rodziców poszukiwanego. Wynik badań był pozytywny tzn. pozwala twierdzić, że szczątki należały do osoby będącej dzieckiem rodziców poszukiwanego mężczyzny – poinformował nas dzisiaj rzecznik Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Opolu, Stanisław Bar.

Nadal trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie jak doszło do tragedii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Działania „NURD” na drogach Zabrza

Termin NURD jest często używany w doniesieniach medialnych na temat działań polskiej policji. Skrót NURD oznacza Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Jest to cykliczna, ogólnopolska akcja polskiej policji mająca na celu poprawę warunków bezpieczeństwa osób bardziej narażonych na poruszanie się po drogach, takich jak spacerowicze, biegacze i rowerzyści. Na śląskich drogach w tym roku doszło do […]

czytaj więcej
kandydat po na prezydenta zabrza

Kogo PO wystawi na prezydenta Zabrza?

Termin wyborów samorządowych w tym prezydenta naszego miasta przesunął się w związku z ustawą przedłużenia kadencji. Przed ustawą do wyborów doszłoby jesienią 2023 roku, stąd można było zaobserwować aktywność obecnych władz w różnych miastach, także w Zabrzu. Obecnie jednak po wdrożeniu ustawy przez rząd kadencja zostaje przedłużona do dnia 30 kwietnia 2024 r. Marek Morowiak […]

czytaj więcej
Pogoda w weekend Zabrze

Pogoda w weekend Zabrze

Prognoza pogody dla Zabrza na ten weekend Najbliższy weekend nie będzie bardzo mroźny, temperatura w ciągu dnia będzie na plusie wahając się od 1°C do 4 °C. W sobotę temperatura wyniesie około maksymalnie 4 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia może padać deszcz. W niedzielę temperatura powinna maksymalnie 2 stopni Celsjusza, za to bez opadów. […]

czytaj więcej
ddd