Zabrze objęło teleopieką aż 150 seniorów

opaski-dla-seniorow-zabrze

W dniu dzisiejszym w Zabrzu, w Centrum Usług Społecznych, oficjalnie wręczono seniorom opaski SOS, które są połączone z całodobowym centrum telemedycyny. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik; Wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski; radni z Zabrza, dyrektor zabrzańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Danuta Dymek, Edyta Kocie – prezes zarządu SiDLY.

Program „Korpus Wsparcia Seniorów” skierowany jest do osób starszych 65+ mieszkających w Zabrzu. Seniorzy, którzy ze względu na stan zdrowia mają trudności z samodzielnym funkcjonowaniem, prowadzą samodzielne gospodarstwo domowe lub mieszkają z bliskimi, którzy nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia, mogą ubiegać się o pomoc w ramach programu.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu Zabrze zapewniło teleopiekę aż 150 seniorom. Wsparcie udzielane jest przez prawie sześć miesięcy, od 4 lipca do 31 grudnia br. Wartość programu to 300 000 zł (100 000 USD). Udział w tym programie jest bezpłatny.

Miasto, w ramach programu Wsparcia Seniora, pozyskało środki zewnętrzne, które pozwoliły na zakup 150 opasek SOS. Dzięki nim seniorzy biorący udział w projekcie z pewnością będą bezpieczniejsi. A nie ma przecież niczego ważniejszego niż zdrowie i życie człowieka. Przywiązujemy dużą wagę do zapewnienie bezpieczeństwa i dbania o zdrowie mieszkańców. Dlatego wśród wielu zadań realizowanych w naszym mieście podejmujemy też wiele takich, które dotyczą właśnie zdrowia i poprawy jakości życia – stwierdziła podczas spotkania prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

– Opaski telemedyczne SIDLY, które otrzymali seniorzy, to wyrób medyczny, posiadający certyfikaty gwarantujące najwyższe standardy bezpieczeństwa. Został zaprojektowany w taki sposób, by jego użytkowanie było maksymalnie proste i intuicyjne. Wystarczy, że użytkownik opaski założy ją na nadgarstek – mówiła podczas spotkania prezes SiDLY Edyta Kocyk.

Źródło: UM Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej