Zabrze objęło teleopieką aż 150 seniorów

opaski-dla-seniorow-zabrze

W dniu dzisiejszym w Zabrzu, w Centrum Usług Społecznych, oficjalnie wręczono seniorom opaski SOS, które są połączone z całodobowym centrum telemedycyny. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik; Wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski; radni z Zabrza, dyrektor zabrzańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Danuta Dymek, Edyta Kocie – prezes zarządu SiDLY.

Program „Korpus Wsparcia Seniorów” skierowany jest do osób starszych 65+ mieszkających w Zabrzu. Seniorzy, którzy ze względu na stan zdrowia mają trudności z samodzielnym funkcjonowaniem, prowadzą samodzielne gospodarstwo domowe lub mieszkają z bliskimi, którzy nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia, mogą ubiegać się o pomoc w ramach programu.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu Zabrze zapewniło teleopiekę aż 150 seniorom. Wsparcie udzielane jest przez prawie sześć miesięcy, od 4 lipca do 31 grudnia br. Wartość programu to 300 000 zł (100 000 USD). Udział w tym programie jest bezpłatny.

Miasto, w ramach programu Wsparcia Seniora, pozyskało środki zewnętrzne, które pozwoliły na zakup 150 opasek SOS. Dzięki nim seniorzy biorący udział w projekcie z pewnością będą bezpieczniejsi. A nie ma przecież niczego ważniejszego niż zdrowie i życie człowieka. Przywiązujemy dużą wagę do zapewnienie bezpieczeństwa i dbania o zdrowie mieszkańców. Dlatego wśród wielu zadań realizowanych w naszym mieście podejmujemy też wiele takich, które dotyczą właśnie zdrowia i poprawy jakości życia – stwierdziła podczas spotkania prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

– Opaski telemedyczne SIDLY, które otrzymali seniorzy, to wyrób medyczny, posiadający certyfikaty gwarantujące najwyższe standardy bezpieczeństwa. Został zaprojektowany w taki sposób, by jego użytkowanie było maksymalnie proste i intuicyjne. Wystarczy, że użytkownik opaski założy ją na nadgarstek – mówiła podczas spotkania prezes SiDLY Edyta Kocyk.

Źródło: UM Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fortum i Miasto Zabrze - przekazanie historycznego obiektu EC Zabrze_1

Fortum przekazuje Zabrzu industrialną katedrę – Elektrociepłownia

W poniedziałek, 5 grudnia nastąpiło uroczyste przekazanie Miastu historycznego budynku Elektrociepłowni Zabrze należącego dotychczas do Fortum. W dawnym budynku głównym dyrekcji Elektrociepłowni, nastąpiło symboliczne podpisanie aktu przekazania nieruchomości. Uroczystość zbiegła się w czasie ze 125 rocznicą powstania obiektu. W zakres przekazywanych nieruchomości wchodzi między innymi kilkanaście działek o łącznej powierzchni ponad 5 ha oraz 18 […]

czytaj więcej

Działania „NURD” na drogach Zabrza

Termin NURD jest często używany w doniesieniach medialnych na temat działań polskiej policji. Skrót NURD oznacza Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Jest to cykliczna, ogólnopolska akcja polskiej policji mająca na celu poprawę warunków bezpieczeństwa osób bardziej narażonych na poruszanie się po drogach, takich jak spacerowicze, biegacze i rowerzyści. Na śląskich drogach w tym roku doszło do […]

czytaj więcej
kandydat po na prezydenta zabrza

Kogo PO wystawi na prezydenta Zabrza?

Termin wyborów samorządowych w tym prezydenta naszego miasta przesunął się w związku z ustawą przedłużenia kadencji. Przed ustawą do wyborów doszłoby jesienią 2023 roku, stąd można było zaobserwować aktywność obecnych władz w różnych miastach, także w Zabrzu. Obecnie jednak po wdrożeniu ustawy przez rząd kadencja zostaje przedłużona do dnia 30 kwietnia 2024 r. Marek Morowiak […]

czytaj więcej
ddd