Rozbiórka trybuny stadionu Górnika Zabrze i plany budowy nowej

źródło zdjęcia: facebook.com/ArenaZabrze

Rozbiórka starej części stadionu Górnika Zabrze to wydarzenie, które wstrząsnęło fanami piłki nożnej. Jedna z trybun, która przez dziesiątki lat była najbardziej reprezentacyjną częścią obiektu im. Ernesta Pohla, właśnie przestała istnieć. To spektakularny moment, który przyciągnął uwagę tysięcy ludzi.

Prace rozbiórkowe rozpoczęły się od demontażu krzesełek i foteli, które były elementem trybuny. Jeszcze do 22 kwietnia można było zapisać się na „kolekcjonerski” zakup tych elementów, który został rozpisany na dwanaście wariantów. Ceny krzesełek i foteli wahają się od 25 do 250 złotych, w zależności od tego, czy sprzedawane są pojedynczo czy w zestawie, oraz czy składają się z jednej lub dwóch części.

Rozbiórka trybuny była ostatnim etapem prac, które rozpoczęły się już wcześniej. Na początku zdemontowano obudowy z blachy, a także usunięto nawierzchnię asfaltową przy trybunie. Powstało również ogrodzenie od strony boiska, a tablica świetlna została przesunięta do narożnika.

Firmą odpowiedzialną za wyburzenie starej części stadionu jest AKPE Group z Katowic. Firma ta otrzyma za wykonaną pracę aż 536 280 złotych.

Jednakże, po zakończeniu rozbiórki rozpocznie się ostatni etap budowy nowej czwartej trybuny. W dniu 11 kwietnia otwarte zostały koperty z ofertami na realizację inwestycji pod nazwą „Dokończenie budowy Stadionu im. E.Pohla w Zabrzu”. Inwestor przeznaczył na realizację projektu aż 55 334 620,93 złotych, a wpłynęły cztery oferty. Propozycje te opiewają na sumy od 45 979 983 do 56 947 900 złotych.

Widząc ten proces rozbiórki oraz budowy nowych trybun, trudno oprzeć się wrażeniu, że stadion im. Ernesta Pohla stanie się jeszcze większym i lepszym obiektem. Stali fani Górnika Zabrze na pewno nie mogą doczekać się zakończenia prac i powrotu na trybuny.

źródło zdjęcia: facebook.com/ArenaZabrze
źródło zdjęcia: facebook.com/ArenaZabrze

 

źródło: facebook.com/ArenaZabrze / Dziennik Zachodni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

złodziej zabrze telefon

Poszukiwany mężczyzna: Policja w Zabrzu rozpoczyna śledztwo w sprawie kradzieży telefonu

Policjanci z Referatu do spraw Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zaangażowani są w prowadzenie intensywnego postępowania w celu wyjaśnienia kradzieży telefonu, do której doszło przy ulicy Trocera 50. W związku z tym, śledczy starają się ustalić tożsamość podejrzanego mężczyzny, którego wizerunek uwieczniono na zdjęciu. W związku z trwającym dochodzeniem, funkcjonariusze zwracają się do społeczności […]

czytaj więcej
Kopalnia Guido - poziom 320

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza nagrodzone Godłem „Teraz Polska”

Dwa należące do zabrzańskiego muzeum obiekty z kolejnym prestiżowym wyróżnieniem. Dziś ogłoszono decyzję kapituły konkursu “Teraz Polska”. Obiekty należące do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu znalazły się tym samym w gronie najlepszych polskich produktów i usług. Organizowany od ponad 30 lat konkurs Godłem “Teraz Polska” najlepsze na krajowym rynku produkty i usługi. Godło to jest […]

czytaj więcej

Zabrze dołącza do globalnej inicjatywy Bundesligi: Zrewitalizowane boisko dzięki wsparciu Lukasa Podolskiego

Zabrzańskie boisko przy ulicy Gdańskiej 40D zostało trwale uwiecznione na mapie Niemieckiej Bundesligi. To rezultat ambitnego projektu revitalizacji, znanego jako Bundesliga Common Ground, który z powodzeniem wprowadził podobne przedsięwzięcia w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Argentynie, Meksyku i Niemczech. Wczoraj Zabrze jako pierwsze miasto w Polsce dołączyło do tej prestiżowej inicjatywy. Podczas uroczystego otwarcia nowej infrastruktury sportowej […]

czytaj więcej