Napisane przez 6:37 pm Górnik Zabrze, Ważne w mieście

Rozbiórka trybuny stadionu Górnika Zabrze i plany budowy nowej

źródło zdjęcia: facebook.com/ArenaZabrze

Rozbiórka starej części stadionu Górnika Zabrze to wydarzenie, które wstrząsnęło fanami piłki nożnej. Jedna z trybun, która przez dziesiątki lat była najbardziej reprezentacyjną częścią obiektu im. Ernesta Pohla, właśnie przestała istnieć. To spektakularny moment, który przyciągnął uwagę tysięcy ludzi.

Prace rozbiórkowe rozpoczęły się od demontażu krzesełek i foteli, które były elementem trybuny. Jeszcze do 22 kwietnia można było zapisać się na „kolekcjonerski” zakup tych elementów, który został rozpisany na dwanaście wariantów. Ceny krzesełek i foteli wahają się od 25 do 250 złotych, w zależności od tego, czy sprzedawane są pojedynczo czy w zestawie, oraz czy składają się z jednej lub dwóch części.

Rozbiórka trybuny była ostatnim etapem prac, które rozpoczęły się już wcześniej. Na początku zdemontowano obudowy z blachy, a także usunięto nawierzchnię asfaltową przy trybunie. Powstało również ogrodzenie od strony boiska, a tablica świetlna została przesunięta do narożnika.

Firmą odpowiedzialną za wyburzenie starej części stadionu jest AKPE Group z Katowic. Firma ta otrzyma za wykonaną pracę aż 536 280 złotych.

Jednakże, po zakończeniu rozbiórki rozpocznie się ostatni etap budowy nowej czwartej trybuny. W dniu 11 kwietnia otwarte zostały koperty z ofertami na realizację inwestycji pod nazwą „Dokończenie budowy Stadionu im. E.Pohla w Zabrzu”. Inwestor przeznaczył na realizację projektu aż 55 334 620,93 złotych, a wpłynęły cztery oferty. Propozycje te opiewają na sumy od 45 979 983 do 56 947 900 złotych.

Widząc ten proces rozbiórki oraz budowy nowych trybun, trudno oprzeć się wrażeniu, że stadion im. Ernesta Pohla stanie się jeszcze większym i lepszym obiektem. Stali fani Górnika Zabrze na pewno nie mogą doczekać się zakończenia prac i powrotu na trybuny.

źródło zdjęcia: facebook.com/ArenaZabrze

źródło zdjęcia: facebook.com/ArenaZabrze

 

źródło: facebook.com/ArenaZabrze / Dziennik Zachodni

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Zamknij