Napisane przez 6:17 pm Ciekawostki

Samochodowy przewodnik po Polsce. Zaplanuj majówkowy wyjazd z wyprzedzeniem

Polskę, jak mało które kraje, cechuje różnorodność pod względem krajobrazów i atrakcji turystycznych – od północy morze, na południu góry, a pomiędzy nimi jeszcze wiele innych niezwykłych miejsc i parków, do których naprawdę warto zawitać. Nie tylko środek Polski jest świetnym miejscem wypadowym w każdy z tych rejonów – atrakcyjny wyjazd można rozpocząć z dowolnego miejsca – zaplanuj majówkowy wyjazd w taki sposób, aby nic nie przegapić pod drodze!

Z północy na południe i z południa na północ

Podobno nikt tak morza nie ma dosyć jak właśnie mieszkańcy nadmorskich miejscowości – nic więc dziwnego, że za cel majówkowego wyjazdu obierają sobie południe Polski z górami i Zakopanem. Inwestycje drogowe w Polsce umożliwiają pokonanie tej trasy w dość szybkim tempie, w tym między innymi autostradą, ale wtedy pod drodze miniemy niezauważone liczne atrakcje. Majówkowy wyjazd warto podzielić na etapy i zatrzymać się w jednym z wyjątkowych miast takich jak Kraków, Warszawa, Łódź czy Poznań, ale to tak naprawdę giganty, o których przecież każdy słyszał, a po drodze perełki, o których nie mamy pojęcia, np. Nieborów, Ujazd czy Niemodlin – oczywiście wszystko zależy od tego, w którym miejscu rozpoczynamy naszą podróż, ale jedno jest pewne – aby urozmaicić swoją trasę w góry lub nad morze, musimy poświęcić sporo czasu na jej zaplanowanie – z profesjonalnym samochodowym przewodnikiem na pewno będzie to łatwiejsze. 

Wschód i zachód 

Wschodnia oraz zachodnia część Polski wydaje się zawsze mniej odkryta – pomijamy ją koncentrując się na Bałtyku oraz Tatrach, a przecież zarówno jedna, jak i druga strona ma bardzo wiele do zaoferowania, a my gwarancję, że nasz majówkowy wyjazd będzie bardziej kameralny i spokojny. Wschód oferuje bardzo wiele już od samego morza aż po góry – jest to na przykład Zamek w Malborku, całe Pojezierze Mazurskie, Biebrzański Park Narodowy, a kierując się w dół także Sandomierz, Zamość, Kazimierz Dolny, a ostatecznie także niezwykłe Bieszczady. W części zachodniej Jezioro Drawsko i Zamek Templariuszy, Kostrzyn nad Odrą, Łagów, Geopark Łuku Mużakowa czy ostatecznie, już na samym dole także Wałbrzych i Góry Izerskie. 

Majówkowy wyjazd – zaplanuj wcześniej 

Wadą majówkowego weekendu jest to, że dysponujemy tylko kilkoma dniami, które mogą rozciągnąć się do maksymalnie tygodnia – jeśli jednak dobrze je zaplanujemy, to zagwarantujemy sobie zarówno atrakcje turystyczne, jak i relaks oraz odpoczynek. Wcześniej wybierzmy część Polski, którą zamierzamy odwiedzić i trasę z interesującymi nas atrakcjami. Wcześniej należy także zaplanować ewentualne noclegi. W jaki sposób się przemieszczać? – Zawsze najwygodniejszym rozwiązaniem jest samochód osobowy, który gwarantuje całkowitą swobodę – wcale nie musimy posiadać go na własność – równie dobrze sprawdzi się wynajem samochodu w Katowicach – podróżujemy samochodem, który tak naprawdę możemy ostatecznie odstawić w dowolnym miejscu w Polsce, o czym można przekonać się na stronie https://kaizenrent.pl/wypozyczalnia-samochodow-katowice. Gdzie w takim razie wybierzesz się na majówkę?

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij