Wdrożenie Systemu ERP – Na Jak długo wystarczy?

Systemy ERP jak większość systemów funkcjonują oraz rozwijają się ramię w ramię z pędzącym rynkiem. Na to jak wyglądają systemy erp nie wpływa już tylko sama technologia, ale również indywidualne potrzeby różnych przedsiębiorstw, które chcą je wdrażać.

Wdrożenie Systemu ERP – Na Jak długo wystarczy?

Systemy ERP jak większość systemów funkcjonują oraz rozwijają się ramię w ramię z pędzącym rynkiem. Na to jak wyglądają systemy erp nie wpływa już tylko sama technologia, ale również indywidualne potrzeby różnych przedsiębiorstw, które chcą je wdrażać. 

Dlatego w przypadku lwiej części wszystkich wdrożeń na rynku system musi zostać rozbudowany o konkretne procesy i funkcje, które dopasowane są do danego przedsiębiorstwa.

Na jak długo więc wystarczy system ERP?

W wielkich przedsiębiorstwach systemy erp użytkowane są średnio od 3 do 6 lat od momentu wdrożenia natomiast małych i średnich firmach czas użytkowania dochodzi nawet do 15 lat.

W tym czasie system ERP sam w sobie przechodzi sporą ilość modyfikacji i aktualizacji aby nadążyć za potrzebami oraz wyzwaniami organizacji.

Regularne inwestowanie w optymalizacje i ulepszanie systemu ma oczywiście na celu jeszcze efektywniejsze wykorzystanie go pod kątem uzyskania jeszcze wyższej stopy zwrotu z inwestycji. 

Jakie elementy należą do tych najczęściej aktualizowanych?

  • Procesy biznesowe
  • Raportowanie oraz analityka
  • Role biznesowe
  • Algorytmy
  • Struktura modelu informacyjnego
  • Uprawnienia i bezpieczeństwo oraz kontrola

Najczęstsze powody zmiany systemu ERP

  • Braki funkcjonalne, które nie mogą być uzupełnione ze względu na wysokie koszty
  • Braki funkcjonalne w zakresie wymagań prawnych
  • Niewystarczająca wydajność systemu spowodowana rozwojem firmy tj. wzrostem liczby pracowników, tworzeniem nowych oddziałów w kraju i za granicą.
  • Wycofanie się dostawcy oprogramowania z rynku, co skutkuje brakiem wsparcia i dalszego rozwoju systemu.
  • Zbyt wysokie koszty aktualizacji istniejącego systemu, które mogą przekraczać koszty zakupu i wdrożenia nowego ERP.
  • Brak długofalowego planu rozwoju rozwiązań informatycznych i niekompatybilne systemy w firmie
  • Oprogramowanie erp, optymalizacja procesów biznesowych, analiza procesów biznesowych, program erp: proces wdrożenia, instalacja systemu

Jeśli chcesz poznać ten temat od podszewki przeczytaj pełną treść artykułu na stronie:
https://gsd.pl/blog/erp/na-jak-dlugo-wystarczy-system-erp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łaty dachowe i ich rola w trwałym pokryciu dachowym – sprawdź, dlaczego są aż tak ważne

Na pierwszy rzut oka wydają się niezauważalne. W rzeczywistości jednak są bardzo istotne dla trwałości i wytrzymałości konstrukcji dachowej. Mowa oczywiście o łatach dachowych. W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci ich istotę. Dowiesz się m.in. tego, dlaczego są niezbędne i jaką rolę odgrywają w przypadku pokryć dachowych. W dalszej części podpowiemy Ci również, jakie łaty dachowe […]

czytaj więcej

Gdzie sprawdzi się kosz cargo 15 cm? Podpowiadamy, jak możesz go wykorzystać

Kosze cargo to rodzaj szafek, a w zasadzie ich wypełnienia. Na ogół wykorzystywane są w kuchni. Wykonuje się je z drutów pokrytych chromem i zabezpieczonych lakierem. Poruszają się po specjalnych prowadnicach. Dlatego można je bez problemu wysuwać i chować. Rozwiązanie to w dużej mierze zwiększa funkcjonalność melbi kuchennych. Najmniejsze kosze cargo mają zaledwie 15 cm […]

czytaj więcej

Obrazy na ścianę – czym kierować się przy ich wyborze? Praktyczne wskazówki

Obrazy na ścianę cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Są rzeczywiście świetną ozdobą, która nadaje wnętrzu charakter. Jednak okazuje się, że ich wybór wcale nie jest sprawą prostą. Czym należy się w tym przypadku kierować? Co ma kluczowe znaczenie przy zakupie obrazu na ścianę? W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne wskazówki – dzięki […]

czytaj więcej