Wdrożenie Systemu ERP – Na Jak długo wystarczy?

Systemy ERP jak większość systemów funkcjonują oraz rozwijają się ramię w ramię z pędzącym rynkiem. Na to jak wyglądają systemy erp nie wpływa już tylko sama technologia, ale również indywidualne potrzeby różnych przedsiębiorstw, które chcą je wdrażać.

Wdrożenie Systemu ERP – Na Jak długo wystarczy?

Systemy ERP jak większość systemów funkcjonują oraz rozwijają się ramię w ramię z pędzącym rynkiem. Na to jak wyglądają systemy erp nie wpływa już tylko sama technologia, ale również indywidualne potrzeby różnych przedsiębiorstw, które chcą je wdrażać. 

Dlatego w przypadku lwiej części wszystkich wdrożeń na rynku system musi zostać rozbudowany o konkretne procesy i funkcje, które dopasowane są do danego przedsiębiorstwa.

Na jak długo więc wystarczy system ERP?

W wielkich przedsiębiorstwach systemy erp użytkowane są średnio od 3 do 6 lat od momentu wdrożenia natomiast małych i średnich firmach czas użytkowania dochodzi nawet do 15 lat.

W tym czasie system ERP sam w sobie przechodzi sporą ilość modyfikacji i aktualizacji aby nadążyć za potrzebami oraz wyzwaniami organizacji.

Regularne inwestowanie w optymalizacje i ulepszanie systemu ma oczywiście na celu jeszcze efektywniejsze wykorzystanie go pod kątem uzyskania jeszcze wyższej stopy zwrotu z inwestycji. 

Jakie elementy należą do tych najczęściej aktualizowanych?

 • Procesy biznesowe
 • Raportowanie oraz analityka
 • Role biznesowe
 • Algorytmy
 • Struktura modelu informacyjnego
 • Uprawnienia i bezpieczeństwo oraz kontrola

Najczęstsze powody zmiany systemu ERP

 • Braki funkcjonalne, które nie mogą być uzupełnione ze względu na wysokie koszty
 • Braki funkcjonalne w zakresie wymagań prawnych
 • Niewystarczająca wydajność systemu spowodowana rozwojem firmy tj. wzrostem liczby pracowników, tworzeniem nowych oddziałów w kraju i za granicą.
 • Wycofanie się dostawcy oprogramowania z rynku, co skutkuje brakiem wsparcia i dalszego rozwoju systemu.
 • Zbyt wysokie koszty aktualizacji istniejącego systemu, które mogą przekraczać koszty zakupu i wdrożenia nowego ERP.
 • Brak długofalowego planu rozwoju rozwiązań informatycznych i niekompatybilne systemy w firmie
 • Oprogramowanie erp, optymalizacja procesów biznesowych, analiza procesów biznesowych, program erp: proces wdrożenia, instalacja systemu

Jeśli chcesz poznać ten temat od podszewki przeczytaj pełną treść artykułu na stronie:
https://gsd.pl/blog/erp/na-jak-dlugo-wystarczy-system-erp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rzeczoznawca nieruchomości

Dlaczego rzeczoznawca majątkowy jest potrzeby w procesie sprzedaży nieruchomości?

Rynek nieruchomości stoi przed widmem dużej niepewności, która jest związana przede wszystkim z wysokimi stopami procentowymi. Akcja kredytowa znacząco wyhamowała, przez co sprzedaż domu, mieszkania czy nawet (a może zwłaszcza) lokalu użytkowego zaczyna być nie lada wyzwaniem. W tej sytuacji wielu właścicieli stara się ominąć prowizję pośrednika i sprzedać nieruchomość samodzielnie. Jak jednak ustalić jej […]

czytaj więcej
Czy warto kolekcjonować stare monety?

Czy warto kolekcjonować stare monety?

Jeśli pasjonujemy się numizmatyką, możemy zbierać dawne nominały i opcjonalnie zarabiać na swoim hobby. Także w sytuacji, kiedy nie ciekawi nas kolekcjonowanie starych monet, warto zainteresować się ich sprzedażą. Nie wiesz, czy warto kolekcjonować stare monety? Przychodzimy z odpowiedzią! Opłacalność numizmatyki Jeśli nie zależy nam na przechowywaniu starych monet, lepiej się ich nie pozbywać. Warto […]

czytaj więcej

Renowacja krzyża przy ul. Bytomskiej dobiegła końca

W ubiegłym tygodniu Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biskupicach obchodziła rocznicę konsekracji kościoła. Proboszcz ks. Jan Matysek dokonał także poświęcenia odnowionego krzyża, w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik. Odnowiony krzyż znajduje się na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Trębackiej. Biskupicki krzyż to rozpoznawalny i ikoniczny znak w pobliżu najstarszej dzielnicy Zabrze. Był widoczny dla każdego, […]

czytaj więcej
ddd