Szwajcarski zawodnik Robin Kamber będzie grał w Górniku Zabrze

robin kamber gornik zabrze

Górnik Zabrze poinformował, że podpisał dwuletni kontrakt ze Szwajcarem Robinem Kamberem. Piłkarz ma 26 lat i jest defensywnym pomocnikiem.

Piłkarz jest już po pierwszym treningu w nowym klubie.

Kim jest Robin Kamber

Robin Roger Kamber to szwajcarski piłkarz, który urodził się 15 lutego 1996 roku w Szwajcarii w mieście Bazylea. Piłkarz ma 187 cm wzrostu, jest prawonożny i gra na pozycji defensywnego pomocnika. Obecnie gra w klubie Górnik Zabrze.

Robin Kamber – dotychczasowa kariera

robin kamber arena zabrzeKamber spędził młodość w FC Basel i krótko w Red Bull Salzburg. W lutym 2015 roku przeniósł się z FC Basel U-21 do Servette FC Genève, gdzie zadebiutował w pierwszym zespole 4 marca 2015 roku w wyjazdowym meczu z FC Lausanne-Sport. Zastąpił Alexandre Pasche w 64. minucie meczu i strzelił swojego pierwszego gola dla Servette w wygranym 1:0 meczu z FC Biel. Ukończył 14 meczy strzelając trzy gole na koniec sezonu.

Po rozwiązaniu umowy z Servette, 30 czerwca 2015 r. Kamber przeniósł się do FC Vaduz w lipcu 2015 r., gdzie podpisał trzyletni kontrakt do 30 czerwca 2018 r. Zadebiutował w FC Vaduz w czwartej kolejce przeciwko FC Sion, zastępując Markusa Neumayra na sześć minut przed końcem. 4 maja 2016 roku on i jego zespół zdobyli Puchar Liechtensteinu, pokonując w finale FC Schaan 11-0. Na sezon 2016/17 Kamber został wypożyczony do FC Winterthur w Challenge League.

30 czerwca 2018 roku Kamber dołączył do Grasshopper Club Zürich w Superlidze i podpisał trzyletni kontrakt do lata 2021 roku. Kamber grał krótko w Chorwacji, zanim przeniósł się do FC Wil w 2020 roku.

W 2021 roku Kamber przeniósł się do ligowego rywala FC Stade Lausanne-Ouchy.

źródło: Górnik Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fortum i Miasto Zabrze - przekazanie historycznego obiektu EC Zabrze_1

Fortum przekazuje Zabrzu industrialną katedrę – Elektrociepłownia

W poniedziałek, 5 grudnia nastąpiło uroczyste przekazanie Miastu historycznego budynku Elektrociepłowni Zabrze należącego dotychczas do Fortum. W dawnym budynku głównym dyrekcji Elektrociepłowni, nastąpiło symboliczne podpisanie aktu przekazania nieruchomości. Uroczystość zbiegła się w czasie ze 125 rocznicą powstania obiektu. W zakres przekazywanych nieruchomości wchodzi między innymi kilkanaście działek o łącznej powierzchni ponad 5 ha oraz 18 […]

czytaj więcej

Działania „NURD” na drogach Zabrza

Termin NURD jest często używany w doniesieniach medialnych na temat działań polskiej policji. Skrót NURD oznacza Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Jest to cykliczna, ogólnopolska akcja polskiej policji mająca na celu poprawę warunków bezpieczeństwa osób bardziej narażonych na poruszanie się po drogach, takich jak spacerowicze, biegacze i rowerzyści. Na śląskich drogach w tym roku doszło do […]

czytaj więcej
kandydat po na prezydenta zabrza

Kogo PO wystawi na prezydenta Zabrza?

Termin wyborów samorządowych w tym prezydenta naszego miasta przesunął się w związku z ustawą przedłużenia kadencji. Przed ustawą do wyborów doszłoby jesienią 2023 roku, stąd można było zaobserwować aktywność obecnych władz w różnych miastach, także w Zabrzu. Obecnie jednak po wdrożeniu ustawy przez rząd kadencja zostaje przedłużona do dnia 30 kwietnia 2024 r. Marek Morowiak […]

czytaj więcej
ddd