Szwajcarski zawodnik Robin Kamber będzie grał w Górniku Zabrze

robin kamber gornik zabrze

Górnik Zabrze poinformował, że podpisał dwuletni kontrakt ze Szwajcarem Robinem Kamberem. Piłkarz ma 26 lat i jest defensywnym pomocnikiem.

Piłkarz jest już po pierwszym treningu w nowym klubie.

Kim jest Robin Kamber

Robin Roger Kamber to szwajcarski piłkarz, który urodził się 15 lutego 1996 roku w Szwajcarii w mieście Bazylea. Piłkarz ma 187 cm wzrostu, jest prawonożny i gra na pozycji defensywnego pomocnika. Obecnie gra w klubie Górnik Zabrze.

Robin Kamber – dotychczasowa kariera

robin kamber arena zabrzeKamber spędził młodość w FC Basel i krótko w Red Bull Salzburg. W lutym 2015 roku przeniósł się z FC Basel U-21 do Servette FC Genève, gdzie zadebiutował w pierwszym zespole 4 marca 2015 roku w wyjazdowym meczu z FC Lausanne-Sport. Zastąpił Alexandre Pasche w 64. minucie meczu i strzelił swojego pierwszego gola dla Servette w wygranym 1:0 meczu z FC Biel. Ukończył 14 meczy strzelając trzy gole na koniec sezonu.

Po rozwiązaniu umowy z Servette, 30 czerwca 2015 r. Kamber przeniósł się do FC Vaduz w lipcu 2015 r., gdzie podpisał trzyletni kontrakt do 30 czerwca 2018 r. Zadebiutował w FC Vaduz w czwartej kolejce przeciwko FC Sion, zastępując Markusa Neumayra na sześć minut przed końcem. 4 maja 2016 roku on i jego zespół zdobyli Puchar Liechtensteinu, pokonując w finale FC Schaan 11-0. Na sezon 2016/17 Kamber został wypożyczony do FC Winterthur w Challenge League.

30 czerwca 2018 roku Kamber dołączył do Grasshopper Club Zürich w Superlidze i podpisał trzyletni kontrakt do lata 2021 roku. Kamber grał krótko w Chorwacji, zanim przeniósł się do FC Wil w 2020 roku.

W 2021 roku Kamber przeniósł się do ligowego rywala FC Stade Lausanne-Ouchy.

źródło: Górnik Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej