Napisane przez 1:57 pm Ważne w mieście

Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę w Zabrzu – grozi mu do 5 lat więzienia

Komenda Policji w Zabrzu zgłasza kolejne udane działania swoich funkcjonariuszy, które doprowadziły do zatrzymania niebezpiecznego kierowcy znajdującego się pod wpływem alkoholu. Zdarzenie miało miejsce w sobotę po południu i stanowiło poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze.

W trakcie patrolowania ulic Gliwic, policjanci otrzymali doniesienie o niezatrzymaniu się do kontroli drogowej przez kierującego samochodem marki Ford. Natychmiast rozpoczęto intensywne działania mające na celu odnalezienie poszukiwanego pojazdu. Wkrótce patrol z II Komisariatu Policji w Zabrzu natrafił na opisywany samochód oraz podejrzanie zachowującego się mężczyznę w rejonie ulicy Tatarkiewicza.

W momencie, gdy policjanci podjęli próbę zatrzymania mężczyzny, ten zdecydował się na desperacką ucieczkę. Niezłomni stróże prawa nie zamierzali jednak pozwolić na ucieczkę przestępcy i niezwłocznie rozpoczęli pościg. Informacja o sytuacji została przekazana dyżurnemu, który skierował na miejsce kolejne patrole w celu wsparcia akcji.

Dopiero po krótkim czasie ucieczka kierującego została zakończona przez zgrupowanie funkcjonariuszy z II i IV Komisariatu Policji. Na ulicy Szkubacza udało się zablokować drogę uciekającemu mężczyźnie, mającemu na koncie aż blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Przeprowadzone badanie wykazało wysoką zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

31-letni mieszkaniec Zabrza stanął przed surowymi konsekwencjami swoich czynów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze losy sprawy zostaną rozstrzygnięte przez sąd, który dokładnie zbada wszystkie dowody i przesłuchanych świadków.

 

źródło: Policja Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij