Złodziej – recydywista ponownie skazany za kradzieże za sumę ponad 100 tyś zł

Zabrzańscy policjanci z III Komisariatu Policji schwytali złodzieja, który jest odpowiedzialny za kradzieże między innymi miedzianych kabli, paliwa, akumulatorów i aluminiowych felg. Łącza wartość skradzionych przedmiotów wynosi ponad 100 000 zł.

Policja z III Komisariatu w Zabrzu, w wyniku dochodzenia ujęła mężczyznę, który odpowiada za szereg kradzieży. Złodziej wpadł przy śledztwie w sprawie dwóch kradzieży z okresu końca sierpnia tego roku, w rejonie ulic Sienkiewicza oraz Chojnickiego w Zabrzu.
Mężczyzna będzie odpowiadał za kradzieży felg aluminiowych, akumulatorów, miedzianych kabli oraz paliwa. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to przeszło 100 000 zł.
Przestępcą okazał się 36 letni zabrzanin, który był już karany 10 letnim pobytem więzienia za podobne przestępstwa w 2018 roku.

36-latek obecnie w tymczasowych areszcie będzie oczekiwał na wyrok sądowy. Przewidywana kara to 10 lat więzienia, jednak prawdopodobnie będzie ona wyższa z racji, że mężczyzna był już karany w przeszłości za podobne przestępstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej