Złodziej – recydywista ponownie skazany za kradzieże za sumę ponad 100 tyś zł

Zabrzańscy policjanci z III Komisariatu Policji schwytali złodzieja, który jest odpowiedzialny za kradzieże między innymi miedzianych kabli, paliwa, akumulatorów i aluminiowych felg. Łącza wartość skradzionych przedmiotów wynosi ponad 100 000 zł.

Policja z III Komisariatu w Zabrzu, w wyniku dochodzenia ujęła mężczyznę, który odpowiada za szereg kradzieży. Złodziej wpadł przy śledztwie w sprawie dwóch kradzieży z okresu końca sierpnia tego roku, w rejonie ulic Sienkiewicza oraz Chojnickiego w Zabrzu.
Mężczyzna będzie odpowiadał za kradzieży felg aluminiowych, akumulatorów, miedzianych kabli oraz paliwa. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to przeszło 100 000 zł.
Przestępcą okazał się 36 letni zabrzanin, który był już karany 10 letnim pobytem więzienia za podobne przestępstwa w 2018 roku.

36-latek obecnie w tymczasowych areszcie będzie oczekiwał na wyrok sądowy. Przewidywana kara to 10 lat więzienia, jednak prawdopodobnie będzie ona wyższa z racji, że mężczyzna był już karany w przeszłości za podobne przestępstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Działania „NURD” na drogach Zabrza

Termin NURD jest często używany w doniesieniach medialnych na temat działań polskiej policji. Skrót NURD oznacza Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Jest to cykliczna, ogólnopolska akcja polskiej policji mająca na celu poprawę warunków bezpieczeństwa osób bardziej narażonych na poruszanie się po drogach, takich jak spacerowicze, biegacze i rowerzyści. Na śląskich drogach w tym roku doszło do […]

czytaj więcej
kandydat po na prezydenta zabrza

Kogo PO wystawi na prezydenta Zabrza?

Termin wyborów samorządowych w tym prezydenta naszego miasta przesunął się w związku z ustawą przedłużenia kadencji. Przed ustawą do wyborów doszłoby jesienią 2023 roku, stąd można było zaobserwować aktywność obecnych władz w różnych miastach, także w Zabrzu. Obecnie jednak po wdrożeniu ustawy przez rząd kadencja zostaje przedłużona do dnia 30 kwietnia 2024 r. Marek Morowiak […]

czytaj więcej
Pogoda w weekend Zabrze

Pogoda w weekend Zabrze

Prognoza pogody dla Zabrza na ten weekend Najbliższy weekend nie będzie bardzo mroźny, temperatura w ciągu dnia będzie na plusie wahając się od 1°C do 4 °C. W sobotę temperatura wyniesie około maksymalnie 4 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia może padać deszcz. W niedzielę temperatura powinna maksymalnie 2 stopni Celsjusza, za to bez opadów. […]

czytaj więcej
ddd