Napisane przez 5:14 pm Ważne w mieście

Złodziej – recydywista ponownie skazany za kradzieże za sumę ponad 100 tyś zł

Zabrzańscy policjanci z III Komisariatu Policji schwytali złodzieja, który jest odpowiedzialny za kradzieże między innymi miedzianych kabli, paliwa, akumulatorów i aluminiowych felg. Łącza wartość skradzionych przedmiotów wynosi ponad 100 000 zł.

Policja z III Komisariatu w Zabrzu, w wyniku dochodzenia ujęła mężczyznę, który odpowiada za szereg kradzieży. Złodziej wpadł przy śledztwie w sprawie dwóch kradzieży z okresu końca sierpnia tego roku, w rejonie ulic Sienkiewicza oraz Chojnickiego w Zabrzu.
Mężczyzna będzie odpowiadał za kradzieży felg aluminiowych, akumulatorów, miedzianych kabli oraz paliwa. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to przeszło 100 000 zł.
Przestępcą okazał się 36 letni zabrzanin, który był już karany 10 letnim pobytem więzienia za podobne przestępstwa w 2018 roku.

36-latek obecnie w tymczasowych areszcie będzie oczekiwał na wyrok sądowy. Przewidywana kara to 10 lat więzienia, jednak prawdopodobnie będzie ona wyższa z racji, że mężczyzna był już karany w przeszłości za podobne przestępstwa.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij