Napisane przez 5:02 pm Bytom, Z regionu

Bytom: 26-latek zniszczył siedem samochodów pod wpływem alkoholu

Mundurowi z komisariatu w Szombierkach zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się dewastacji siedmiu samochodów. 26-latek pod wpływem alkoholu chciał uszkodzić pojazd swojego znajomego, jednak na drodze do celu zniszczył również siedem innych aut. Za zniszczenie mienia sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.

Zdarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór na ulicy Stalowej i Placu na Bobrku. W trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, mężczyzna przypomniał sobie o konflikcie z jednym ze swoich znajomych i postanowił mu zemścić, uszkadzając jego samochód. Jednak po drodze do celu, uzbrojony w siekierę, zaczął niszczyć kolejne pojazdy, wybijając w nich tylne szyby. Szacunkowe straty wyniosły kilka tysięcy złotych.

Mundurowi już zatrzymali 26-latka i przedstawili mu zarzuty. Sprawca przyznał się do winy i teraz grozi mu kara pozbawienia wolności na okres do pięciu lat. Dewastacja mienia jest poważnym przestępstwem, które może skutkować wieloma negatywnymi konsekwencjami, a zniszczenie samochodów często jest poważnym obciążeniem finansowym dla poszkodowanych.

źródło: Policja Bytom

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij