Napisane przez 4:48 pm Ruda Śląska, Z regionu

CBŚP likwiduje laboratorium narkotyków w Rudzie Śląskiej – zatrzymano dwie osoby.

CBŚP laboratorium narkotyków w Rudzie Śląskiej

CBŚP laboratorium narkotyków w Rudzie Śląskiej

Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych, które działało w wynajętym pomieszczeniu magazynowym w Rudzie Śląskiej. Akcja policji zakończyła się sukcesem, ponieważ udało się przejąć znaczną ilość nielegalnych substancji, broń palną oraz specjalistyczny sprzęt służący do produkcji narkotyków.

laboratorium narkotyków

Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji podejrzewali, że w danym miejscu produkowane są meskalina, pentedron i mefedron, co skłoniło ich do przeprowadzenia akcji. Podczas działań udało się zatrzymać dwóch mieszkańców Mikołowa, którzy zostali podejrzani o produkcję mefedronu. 20-latek i 36-latek zostali zatrzymani, gdy wychodzili z wynajmowanego lokalu, w którym produkowano nielegalne substancje.

Laboratorium narkotykowe znajdowało się w ukrytym miejscu za stacją transformatorową w Rudzie Śląskiej. Funkcjonariusze CBŚP ujawnili w nim namiot tzw. Growbox, który wyposażony był w wentylację i filtry węglowe, zapobiegające przedostawaniu się nieprzyjemnych zapachów poza lokal. W czasie akcji policjanci zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt, takie jak kolby okrągłodenne, trójszyjne, zlewki, mieszadła magnetyczne, pompy próżniowe, rozdzielacze, chłodnice oraz substancje chemiczne i prekursory niezbędne do produkcji narkotyków. W jednym z naczyń ujawniono ponad 3 litry mefedronu. Na podstawie ustaleń śledczych laboratorium mogło działać przez okres blisko 2 tygodni.

W miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli karabinek automatyczny AK47 z bagnetem oraz rewolwer. Zabezpieczone przedmioty zostaną poddane badaniom przez biegłego.

Zatrzymani zostali oskarżeni na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na wniosek prokuratora, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Akcja policji była kolejnym sukcesem w walce z przestępczością narkotykową.

źródło: Policja Śląsk

Visited 3 times, 1 visit(s) today
Zamknij