Napisane przez 4:44 pm Z regionu

Włoch i Ukrainka handlujący narkotykami zostali zatrzymani przez policję z Katowic i krakowskich kryminalnych

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie oraz Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców komendy miejskiej w Katowicach, przeprowadzili akcję przeciwko dealerom narkotykowym związanych ze środowiskiem pseudokibiców z terenu Śląska i Małopolski. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania pary obcokrajowców – 36-letniego Włocha oraz 26-letniej Ukrainki, podejrzanych o wprowadzanie do obrotu oraz posiadanie prawie 8 kg narkotyków.

W trakcie działań, policjanci zatrzymali podejrzanych w rejonie bronowickich osiedli, gdy para wracała samochodem do swojego mieszkania. Policjanci podczas przeszukania dwóch mieszkań, zabezpieczyli prawie 100 woreczków wypełnionych brunatnym suszem, tabletkami, słoiki i pudełka z substancjami, a także telefony komórkowe, gotówkę w wysokości ponad 40 tys. złotych oraz prawie 500 dolarów amerykańskich. Podczas przeszukania znaleziono również kilka wag elektronicznych i maszynę do liczenia pieniędzy.

Policjanci zabezpieczyli także zbryloną substancję koloru ciemnobrunatnego oraz przedmiot przypominający rewolwer, które zostały przekazane do badań balistycznych. Przeszukanie zlokalizowanego na jednym z nowohuckich osiedli garażu, wynajmowanego przez zatrzymanego 36-latka, również przyniosło znaczne ilości substancji.

Podejrzani zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Narkotesty wykazały, że para dilerów posiadała prawie 8 kg narkotyków, w tym ponad 4 kg marihuany, prawie 1,5 kg haszyszu, blisko 0,5 kg mefedronu, przeszło 200 gramów kokainy, ponad 4 tys. tabletek extasy oraz MDPV.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zebrali obszerny materiał dowodowy i przekazali go do Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Krowodrzy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec Włocha i Ukrainki tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Podejrzani odpowiedzą karnie za posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków, za co grozi im kara do 12 lat więzienia. Policja prowadzi dalsze czynności w sprawie.

źródło: Policja Śląsk

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij