Napisane przez 5:55 pm Ciekawostki

Czy słoiczek z miodem będzie dobrym pomysłem na upominek na mikołajki? Sprawdzamy!

Grudzień to wyjątkowo magiczny miesiąc. Mimo że dni są już wtedy bardzo krótkie, to brak światła słonecznego wynagradza nam zimowy krajobraz i świąteczny nastrój. Zanim zasiądziemy jednak przy wigilijnym stole, to najpierw obdarujemy się nawzajem drobnymi upominkami na tzw. mikołajki. Obecnie bardzo popularne stały się małe słoiczki z miodem, które wręczane są przy różnych okazjach. Czy będą dobrym wyborem również w przypadku mikołajek? Sprawdzamy w poniższym artykule!

Słodki upominek na mikołajki? Tylko świąteczny słoiczek z miodem!

Mikołajki to dzień, w którym wspominamy św. Mikołaja. Nie ma on jednak zbyt dużo wspólnego z komercyjnym staruszkiem z białą brodą i w czerwonym kubraczku. Według przekazów św. Mikołaj żył na przełomie III i IV w. n.e. i był biskupem Miry, leżącej na terenach dzisiejszej Turcji. Wsławił się swoją niezwykłą dobrocią, cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Czczony jest zarówno w kościele katolickim, jak i prawosławnym. Jego wspomnienie w kalendarzu liturgicznym przypada na 6 grudnia.

Zwyczaj obdarowywania grzecznych dzieci drobnymi upominkami tego dnia pochodzi już ze średniowiecza. Dzisiaj jest pielęgnowany równie chętnie, a podarunki otrzymują zarówno młodsi, jak i trochę starsi. Upominki zwłaszcza dla tej drugiej grupy często mają wymiar symboliczny. Może być to np. słoiczek z miodem ozdobiony świątecznymi dekoracjami. To miły gest, który wywoła uśmiech na twarzy obdarowanego. Poza tym powiedzmy sobie szczerze – nie ma to jak łyżeczka słodkiego, pysznego i zdrowego miodu dodanego do herbaty czy rozsmarowanego na kanapce. Małe miodki nie są przy tym drogie, a zatem nie nadwyrężą i tak już obciążonego przed świętami budżetu.

Miodkowy upominek na mikołajki – nie tylko dla Kubusia Puchatka

Upominek na mikołajki w formie słoiczka miodu ucieszy nie tylko Kubusia Puchatka – znanego smakosza tego smakołyku. Naszym zdaniem taki podarunek trafi w gusta praktycznie każdego. Jakiś przykład? Proszę bardzo!

Kiedy chcesz obdarować całą rodzinę

Słoiczki z miodem ozdobione świąteczną kokardą i naklejką z życzeniami są doskonałym pomysłem na mikołajkowy upominek dla całej rodziny. Możesz obdarować nimi nie tylko wszystkich domowników, ale wysłać je też członkom rodziny mieszkającym w innym mieście. Z pewnością sprawisz im w ten sposób wielką radość!

Dla ulubionej klasy

Być może wśród czytających nas znajdują się jacyś nauczyciele, którzy chcą sprawić przyjemność swojej klasie. Słoiczki z miodem będą doskonałym pomysłem na upominek na mikołajki dla Twoich uczniów i świetną alternatywą dla niezdrowych słodyczy.

Słodki upominek dla pracowników i klientów

A może prowadzisz własną firmę i chciałbyś w ten wyjątkowy dzień wręczyć jakiś słodki upominek swoim pracownikom i klientom? Słoiczki z miodem będą w tym przypadku strzałem w dziesiątkę!

Gdzie kupić małe miodki na mikołajki?

Skoro wiesz już, że mały słoiczek miodu doskonale sprawdzi się jako prezent na mikołajki, pozostaje jeszcze pytanie, gdzie możesz go kupić. Tu z pomocą przychodzą wygodne zakupy online. Uroczo udekorowane miodki oferuje np. e-sklep psdziekuje.pl. Co ciekawe, w tym przypadku na słoiczku możesz umieścić nawet własny tekst. Personalizowane upominki cieszą szczególnie, więc z pewnością warto skorzystać z takiej opcji.

Visited 49 times, 1 visit(s) today
Zamknij