Taxi Zabrze – taksówka tanio – cennik

Taxi ZabrzeW Zabrzu działa wiele tak zwanych korporacji taksówkarskich. Niektóre z nich działają w naszym mieście już kilkadziesiąt lat. Niezależnie czy korzystasz z taksówek na co dzień np. w dojazdach do pracy czy szukasz w sobotnią noc transportu do domu – nie powinieneś mieć w Zabrzu problemu z zamówieniem taxi. Mnogość taksówek ma również wpływ na to, że podróżowanie taxówką jest dość tanie w Zabrzu. Oczywiście każdy taksówkarz ma swój cennik i warto się z nim zapoznać zanim rozpoczniemy podróż. Szczególne znacznie może mieć tu kwestia tego czy chcemy podróżować w dzień roboczy czy w dzień wolny, w jakich godzinach będziemy podróżować oraz czy cel podróży znajduje się poza Zabrzem czy w jego granicach. Te informacje mogą mieć wpływ na finalny koszt.

Poniżej znajdziesz korporacje taksówkarskie działające w Zabrzu

Pamiętaj, aby zapytać o koszt podróży zanim zdecydujesz się na usługę taksówki. Warto wcześniej znać odległość do celu np. sprawdzając wcześniej trasę w aplikacji Google Maps. Nie jest jednak to konieczne, telefonicznie powinniśmy otrzymać informację o cenie podając sam cel podróży tj. miasto, ulicę, numer.

Taxi West Zabrze

Telefon: 32 278 28 28

Golden Taxi Zabrze

Telefon: 34 334 33 43

Taxi Kopernik Zabrze

Telefon: 32 271 68 68

Boss TAXI Zabrze

Telefon: 32 444 24 24

Taxi Skorpion Zabrze

Telefon: 32 273 33 33

Tele-Taxi Centrum

Telefon: 32 271 66 66

Taxi Zabrze

Telefon: 32 276 76 76

TAXI GEST Zabrze

Telefon: 884 889 225

TAXI PARTNER ZABRZE

Telefon: 500 330 340

Taxi Zabrze

Telefon: 505 412 176

Radio Taxi Zabrze

Telefon: 506 952 781

Ile kosztuje taxi w Zabrzu?

Cena początkowa waha się między 7-9 zł. Cena ta jest naliczana jeszcze przed rozpoczęciem kursu i od tej kwoty liczymy kolejne koszta, na które składają się przebyte kilometry do danego celu. Cena za kilometr różni się w zależności od wybranej firmy, jednak przede wszystkim na ceną za kilometr wpływ mają tak zwane taryfy. Taryfy określają poszczególne korporacje i wyróżniają ich typu na podstawie tego czy kursy odbywa się w dzień czy w nocy, czy w dni robocze czy wolne oraz czasami czy kurs odbywa się poza dane miasto lub miasta. W zależności od tego jaką mamy taryfę otrzymamy stawkę za kilometr. Najtańsze są kursy zazwyczaj między godzinami 6-22 w dni robocze w granicach Zabrza. Najdroższa usługa taksówki będzie hipotetycznie w dzień wolny czyli weekend lub święta, w godzinach 22-6 oraz wykraczający poza granice Zabrza. Najtańsza taryfa to zazwyczaj 3-4 zł /km km, najdroższa to około 4-5 zł / km.

Dodatkową opłatą jest postój taksówki. Jest to sytuacja, w której prosimy kierowcę by na nas poczekał np. w trakcie kursu do celu po drodze chcemy załatwić jakąś sprawę. Wtedy każda rozpoczęta godzina to zazwyczaj około 40 zł.

Przykładowe ceny kursów

Poniżej przedstawiamy bardzo orientacyjne ceny kursów. Prosimy nie traktować poniższych wycen w żaden sposób wiążąco wobec konkretnych korporacji taksówkarskich.

Kurs Zabrze Centrum – Katowice Centrum – cena
Trasa: ok. 21 km
Orientacyjny koszt: 70 zł – 113 zł – w zależności od godziny i dnia tygodnia

Kurs Zabrze Centrum – Gliwice Rynek – cena
Trasa: ok. 13 km
Orientacyjny koszt: 46 zł – 72 zł – w zależności od godziny i dnia tygodnia

Kurs Zabrze Centrum – Bytom Agora – cena
Trasa: ok. 13 km
Orientacyjny koszt: 46 zł – 72 zł – w zależności od godziny i dnia tygodnia

Kurs Zabrze Centrum – Ruda Śląska Urząd Miasta – cena
Trasa: ok. 10 km
Orientacyjny koszt: 37 zł – 58 zł – w zależności od godziny i dnia tygodnia

Kurs Zabrze Centrum – Pyrzowice – Lotnisko Katowice – cena
Trasa: ok. 35 km
Orientacyjny koszt: 113 zł – 183 zł – w zależności od godziny i dnia tygodnia

Czy wiesz, że…

Taxi to usługa, która zapewnia transport pojazdem mechanicznym. Taksówka to pojazd do wynajęcia z kierowcą, służący do przewozu pasażerów. Termin ten pochodzi od francuskiego słowa „taxi”, które z kolei pochodzi od greckiego słowa „ταξια”, oznaczającego „podróż”. Zazwyczaj usługa realizowana jest na żądanie. Taksówka kursuje między lokalizacjami, często zdefiniowanymi przez klienta na z góry określone odległości i miejsca docelowe. Do prowadzenia taksówki wymagana jest licencja taksówkowa, zwykle wydawana przez władze lokalne. Zawód taksówkarza jest odpowiednio regulowany i wymaga wcześniej wspomnianej licencji.

Być może zainteresują Cię tematy:
uber zabrze
uber eats zabrze
taxi zabrze zaborze
taxi zabrze rokitnica
taxi zabrze helenka

One thought on “Taxi Zabrze – taksówka tanio – cennik”

 1. Dnia 23.08.br skorzystałamz taxi BOSS(jestem osobą niepełnosprawną dysfunkcja ruchowa
  Moja trasa to z Lidla przy ul Roosevelta na ul Orkana Mialam ze soba dwie torby zakupów zywnosci i w trzeciej były reczniki papierowe i papier toaletowy
  Może to i duże zakupy ale to z powodu mego stanu zdrowia robię takie zakupy raz na 1,5 tygodnia
  Jestem zbulwersowana obsługą BOSSA, za te torby zakupów doliczono mi dodatkowo 10 zł kosztów za bagaż za te zakupy
  Uważam, że to rozbój w biały dzień
  Nie były to bagaże z AGD czy RTV
  Przecież miałam tylko zakupy zywnosci
  Jakim prawem pobierają taką dodatkowa opłatę
  To nie ludzkie, to bezdusznosc ludzka
  Osobiście już nigdy nie skorzystam z usług taxi BOSS i
  odradzam innym pasażerom
  Natomiast bardzo polecam taxi CENTRUM
  nie pobierają jakiś opłat z księżyca wziętych
  Są najtansi, a przede wszystkim ludzka, miła , bardzo kulturalna obsługa ??
  Poprostu pełna kultura i szacunek do człowieka
  do klienta
  BARDZO POLECAM TAXI CENTRUM i dziękuję za obsluge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ustka jesienią — urok Bałtyku w nieco cichszej odsłonie

Malownicza Ustka to jedno z najpopularniejszych miejsc na wybrzeżu Polski. Często kojarzy się z letnimi wakacjami i plażowaniem, ale również jesienią ma wiele do zaoferowania. Dlaczego warto odwiedzić to urokliwe miasto w okresie złoto-czerwonych liści? Jesień to czas, kiedy liczba turystów na wybrzeżu gwałtownie spada, co oznacza, że Ustka staje się spokojniejsza i bardziej intymna. […]

czytaj więcej

Najlepsze techniki druku na koszulkach dla firm odzieżowych

Spersonalizowane koszulki pozwalają wyrazić swoją osobowość, ale mogą również pomagać w efektywnym budowaniu tożsamości marki. Wszystko zależy od tego, w jakim celu powstają. Istnieje kilka technik, które umożliwiają druk na koszulkach. Przed wyborem konkretnego rozwiązania warto zastanowić się nad rodzajem nadruku, kosztami produkcji, nakładem oraz rodzajem tkaniny, na której grafika ma zostać umieszczona. Dlaczego warto […]

czytaj więcej

Czy Lublin to miasto idealne dla studentów?

Wybór miasta do studiowania jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy przyszły student. Lublin jest często uważanym miastem atrakcyjnym dla studentów, dlatego zasługuje na szczególną uwagę. Ale czy jest to miejsce idealne dla studentów? Zależy to od indywidualnych preferencji i potrzeb każdego studenta. Oto kilka powodów, dla których Lublin może być atrakcyjnym miastem […]

czytaj więcej