Napisane przez 7:25 am Ważne w mieście

Dachowanie na DK88! Kierujący pod wpływem alkoholu

W miniony poniedziałek, na zabrzańskim odcinku DK 88 pijany kierowca doprowadził do wypadku drogowego. Mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

– Policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali 47-letniego mieszkańca Świętochłowic, który kierując samochodem Opel i będąc w stanie nietrzeźwości, spowodował wczoraj wypadek na drodze krajowej numer 88. Jak wstępnie ustalono, 47-latek wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia z pojazdem volkswagen, którym kierowała 40-letnia kobieta – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

 

W wyniku wypadku kierująca samochodem marki Volkswagen doznała stłuczenia żeber. Kierującemu samochodem Opel zatrzymano prawo jazdy kat B.

Okazuje się, na terenie Zabrza w miniony weekend zatrzymano jeszcze kilku nietrzeźwych kierowców. Policja przestrzega, aby przede wszystkim zachować czujność na drogach i przypomina, że jazda pod wpływem alkoholu jest karalna i zgodnie z art. 87 kodeksu wykroczeń grozi zakaz prowadzenia pojazdów (utrata prawa jazdy) od 6 miesięcy nawet do 3 lat, grzywna do 5000 złotych lub areszt na 30 dni, a także 10 punktów karnych.

 

Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, jak i innych na drodze.

 

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij