Napisane przez 3:23 pm Ciekawostki

Dzielnicowa z pierwszego komisariatu edukuje przedszkolaki o bezpieczeństwie

Wizyta mł. asp. Iwony Zych, oficera pierwszego komisariatu, w Przedszkolu numer 9 w Zabrzu była niezapomnianym doświadczeniem dla maluchów. W ramach swojego misyjnego zadania propagowania bezpieczeństwa, policjantka przeprowadziła pouczającą pogadankę, która wywołała falę entuzjazmu i zaciekawienie wśród najmłodszych mieszkańców miasta.

Spotkanie z mundurową odbyło się kilka dni temu i było jednym z wielu takich wydarzeń organizowanych przez lokalną policję. Celem tych inicjatyw jest uświadamianie dzieci na temat zagrożeń oraz edukowanie ich w zakresie bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Młode umysły są niezwykle podatne na przyswajanie wiedzy i wartościowych nawyków, dlatego tak istotne jest, aby już od najmłodszych lat przekazywać im niezbędną wiedzę.

W trakcie interaktywnej sesji, mł. asp. Iwona Zych omówiła z uczestnikami spotkania podstawowe zasady bezpieczeństwa. Skupiła się przede wszystkim na kwestiach dotyczących domu i drogi. Dzieci dowiedziały się, jak unikać niebezpieczeństw w swoim otoczeniu oraz jak właściwie reagować w przypadku sytuacji awaryjnych. Jednym z najważniejszych tematów poruszonych przez policjantkę było bezpieczne zachowanie w kontaktach z obcymi. Maluchy zostały pouczone, że powinny zawsze być czujne i nie ufać osobom, których nie znają.

Niezwykłe spotkanie nie ograniczało się jedynie do monologu mundurowej. Dzieci miały możliwość aktywnego uczestnictwa poprzez zadawanie pytań i dzielenie się swoimi obawami. Mł. asp. Iwona Zych z uśmiechem na twarzy odpowiadała na każde zapytanie, stwarzając atmosferę zaufania i otwartości. Maluchy mogły również przyjrzeć się bliżej pracy policjanta, dowiedzieć się, jak wygląda ich służbowe wyposażenie oraz jakie są zadania, jakie pełnią na co dzień.

źródło: Policja Zabrze

Visited 10 times, 1 visit(s) today
Zamknij