Napisane przez 8:02 pm Ciekawostki

Finał VI Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz odbędzie się już 25-27 kwietnia w Zabrzu

Zespół Szkół Spożywczych w Zabrzu wraz z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach zorganizują finał VI edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. Temat wiodący turnieju w roku szkolnym 2022/2023 to „Wariacje kulinarne z rybami w roli głównej”.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz jest: rozwijanie i pogłębianie wiedzy oraz umiejętności uczniów kształcących się w zawodzie kucharz, nawiązywanie współpracy i wymiana doświadczeń między uczniami z całej Polski, zaprezentowanie umiejętności kulinarnych uczniów, podnoszenie jakości kształcenia w zawodzie kucharz, wymiana doświadczeń między szkołami, zakładami oraz rozwijanie współzawodnictwa indywidualnego i międzyszkolnego.

Finał VI Edycji Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz odbędzie się 25-27 kwietnia 2023 roku w Zabrzu w Zespole Szkół Spożywczych im. Bronisława Hagera.

Finał będzie składał się z dwóch etapów – etap pierwszy, część pisemna – test teoretyczny, etap drugi, część praktyczna, w której każdy uczestnik sporządzi dwie porcje zakąski oraz dania zasadniczego związanego z tematem przewodnim konkursu. Jury oceni m.in organizację, higienę pracy ,techniki sporządzania dań smak oraz ekspozycję potraw.

W finale weźmie udział 10 uczniów z całej Polski. Zwycięzcy Turnieju zostaną zwolnieni z cześci egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2022/2023.

Zapraszamy na stronę:www.zsspoz.zabrze.pl

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij