Napisane przez 2:52 pm Gliwice, Z regionu

Gliwice: Komendant policji interweniuje wobec nietrzeźwego kierowcy

W piątkowe popołudnie, gdy większość ludzi kojarzy weekend z odpoczynkiem i wypoczynkiem, komendant II komisariatu postanowił wykorzystać swój wolny czas w innym celu. W drodze powrotnej z miasta, zauważył na ulicy Marcina Strzody w Gliwicach, podejrzanie zachowującego się kierowcę opla vectry. Od samego początku jego jazda była niepewna i chaotyczna. W pewnym momencie zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu i niemal uderzył w inne auto. Komendant nie mógł pozwolić, aby kierowca dalej jechał, zagrażając sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Postanowił podjąć interwencję i zatrzymać pijanego kierowcę. Podjechał na pobocze, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Niezwłocznie podszedł do okna kierowcy, przedstawił się i poprosił go o wyjście z samochodu. Od razu było widać, że kierowca jest nietrzeźwy, a na przednim siedzeniu leżała butelka z wódką. Bez wahania powiadomił oficera dyżurnego i poprosił o pilny przyjazd radiowozu.

Policjanci z III komisariatu po przybyciu na miejsce, przeprowadzili rutynową kontrolę stanu trzeźwości 50-letniego mężczyzny. Okazało się, że wydmuchał on 3,6 promila, czyli ponad 7-krotność dozwolonej normy. Podejrzanemu grozi teraz kara 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat oraz wysoka grzywna.

Interwencja komendanta II komisariatu jest godna pochwały i stanowi przykład odpowiedzialnego zachowania się funkcjonariusza, który nie tylko podczas służby, ale również w czasie wolnym, dba o bezpieczeństwo mieszkańców.

źródło: Policja Gliwice

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij