Napisane przez 2:48 pm Gliwice, Z regionu

Gliwice: Policja zatrzymała włamywaczy w sklepie spożywczym w Gliwicach

W nocy z niedzieli na poniedziałek, pewien mężczyzna będący świadkiem zaniepokoił się hałasem i nie wahając się, powiadomił służby pod numer alarmowy. Policjanci z dwóch komisariatów w Gliwicach błyskawicznie pojawili się na miejscu i zastali dwóch włamywaczy, którzy dostali się do sklepu spożywczego przy ulicy Plebiscytowej.

Dwa patrole z komisariatu I i III przybyły na czas, aby zatrzymać jednego z włamywaczy, który z plecakiem już opuszczał sklep i na widok radiowozu zaczął uciekać. Drugi, który przeciskał się przez wybity otwór w szybie drzwiowej, został natychmiast schwytany.

Mężczyźni to 40-letni gliwiczanin i jego 39-letni kompan, których przewieziono do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania, ujawniono, że jeden z zatrzymanych miał przy sobie skradzione papierosy, chipsy i tablet, natomiast drugi w plecaku posiadał chipsy i dwa napoje energetyczne.

Policja skierowała na miejsce zdarzenia grupę dochodzeniową i zabezpieczyła niezbędne ślady. Właścicielka sklepu została również poinformowana o zdarzeniu. Należy wspomnieć, że obaj zatrzymani to osoby wielokrotnie notowane i karane za podobne przestępstwa. O ich dalszym losie zadecydują teraz prokurator i sąd.

Kodeks karny przewiduje za kradzież z włamaniem do 10 lat pozbawienia wolności, a za powrót do przestępstwa wymiar kary może zwiększyć się o połowę. Mężczyźni zostali oskarżeni o popełnienie tego przestępstwa i odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości.

źródło: Policja Gliwice

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij