Napisane przez 11:07 am Ciekawostki

Jak rozpocząć karierę jako kierowca samochodów ciężarowych?

Znudziła Cię dotychczasowa, monotonna praca? A może dopiero wchodzisz na rynek pracy i chcesz pozyskać kluczowe umiejętności, które pozwolą Ci dobrze zarabiać? Niezależnie od powodu koniecznie dowiedz się więcej na temat oferty kursów zawodowych przeznaczonych specjalnie dla przyszłych kierowców samochodów ciężarowych.

 

 

 

 

Jakie kursy powinien ukończyć kierowca zawodowy?

Aby rozpocząć swoją karierę w transporcie i zostać kierowcą zawodowym, konieczne jest spełnienie pewnych warunków. Pierwszym z nich jest oczywiście ukończenie kursu i zdanie egzaminu na prawo jazdy odpowiedniej kategorii. W tym przypadku jest to kategoria C obejmująca samochody ciężarowe oraz kategoria C+E pozwalająca na prowadzenie samochodów ciężarowych z przyczepami. To jednak nie wystarczy, aby móc przewozić towary samochodami ciężarowymi. Konieczne jest również ukończenie specjalistycznych kursów, które kończą się uzyskaniem odpowiedniego wpisu do prawa jazdy. Jakie to kursy?

Jakie są wymagania dla kierowcy zawodowego?

Aby kierowca posiadający prawo jazdy kategorii C oraz C+E mógł rozpocząć realizację przewozów, koniecznie musi uzyskać do tego odpowiednie uprawnienia. Takim szczególnym uprawnieniem jest kwalifikacja wstępna. To specjalny kurs składający się z części teoretycznej i praktycznej, podczas którego przyszły kierowca nabywa wszelkie umiejętności, które mogą przydać mu się w przyszłej pracy. Czy istnieje jeszcze jakiś inny sposób na uzyskanie uprawnień do przewozu rzeczy? Okazuje się, że tak. Jeśli osoba posiada prawo jazdy kategorii D, czyli pozwalające na prowadzenie autobusów, a dodatkowo posiada kwalifikację wstępną uprawniającą do przewozu osób autobusami, może ona zdać prawo jazdy kategorii C, a następnie podejść do krótszego kursu, jakim jest kwalifikacja wstępna uzupełniającaDzięki temu można uzyskać uprawnienia do przewozu rzeczy w krótszym czasie niż gdyby robić to od zera.

Czy są jeszcze jakieś dodatkowe opcje?

Jeśli posiadamy już prawo jazdy kategorii C oraz ukończony kurs kwalifikacji wstępnej, możemy zastanowić się nad dalszym podnoszeniem naszych kwalifikacji. Coraz więcej przewoźników docenia, jeśli kierowca posiada ukończony kurs Adr. Jest to specjalny kurs, dzięki któremu możliwa jest realizacja przewozów towarów niebezpiecznych. Warto pamiętać, że uprawnienie to pozwala na realizację przewozów towarów niebezpiecznych zarówno w Polsce, jak i za granicą, co daje kierowcy nieograniczone możliwości, które na pewno doceni pracodawca.

Visited 14 times, 1 visit(s) today
Zamknij