Napisane przez 11:18 pm Ciekawostki

KKS Zabrze

kks zabrze

KKS Zabrze to nie tylko klub piłkarski, ale przede wszystkim ważna część historii kobiecego futbolu w Polsce. Założony w 2002 roku, przez lata stał się jednym z czołowych zespołów w kraju, zdobywając liczne sukcesy i kształtując kariery wielu zawodniczek.

Historia i założenie klubu

KKS Zabrze został założony 15 marca 2002 roku. Klub od początku swojego istnienia nosił barwy biało-czerwone. Siedziba drużyny znajduje się przy ulicy Mickiewicza w Zabrzu. Klub przez lata przechodził różne metamorfozy, ale zawsze pozostawał wierny swoim korzeniom i misji promowania kobiecego futbolu.

Osiągnięcia

Klub może pochwalić się grą na najwyższym poziomie ligowym – I lidze. To dowód na to, że ciężka praca, determinacja i pasja mogą przynieść wymierne rezultaty.

Kadra

KKS Zabrze to nie tylko historia i sukcesy, ale przede wszystkim ludzie. W składzie drużyny znajdują się takie zawodniczki jak: Angelika Maliszewska, Karolina Wojtaszek, Barbara Żelichowska, Oliwia Hesse, Joanna Kręgiel, Magdalena Konopka i wiele innych. Wszystkie one każdego dnia dają z siebie wszystko, aby reprezentować barwy klubu na najwyższym poziomie.

Stadion

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu to dom KKS Zabrze. Stadion może pomieścić 13 000 widzów, co czyni go jednym z większych obiektów przeznaczonych dla kobiecego futbolu w Polsce.

Zmiany nazwy

Warto również wspomnieć o tym, że klub w swojej historii zmieniał nazwę. Początkowo znany był jako KS Zaborze Zabrze, by w marcu/kwietniu 2005 roku przyjąć obecną nazwę – KKS Zabrze.

Podsumowanie

KKS Zabrze to więcej niż klub. To społeczność, pasja i tradycja. Drużyna, która przez lata stała się ważnym elementem krajobrazu polskiego futbolu kobiecego. Wierzymy, że przyszłość przyniesie jeszcze więcej sukcesów i radosnych chwil dla zawodniczek, kibiców i wszystkich, którzy kochają piłkę nożną.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij