Koncert „Musica Humana” w Zabrzańskiej Filharmonii z udziałem absolwentów

Koncert Musica Humana w Zabrzańskiej Filharmonii z udziałem absolwentów

W nadchodzący czwartek, 27 kwietnia, zabrzańska filharmonia znowu zaskoczy swoją publiczność wyjątkowym wydarzeniem. Tego wieczoru, muzyczne talenty, którzy ukończyli Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. S. Moniuszki w Zabrzu, będą mieli okazję wystąpić razem z filharmonikami. Wszystko to z okazji koncertu „Musica Humana”.

Ta wyjątkowa gala muzyczna, której nie można przegapić, pozwoli na prezentację najwyższej klasy talentów młodzieży z Zabrza. Będzie to nie tylko okazja do wysłuchania wyjątkowej muzyki, ale także do wsparcia i uhonorowania tych utalentowanych artystów, którzy już teraz przyciągają uwagę swoimi umiejętnościami i pasją.

W orkiestrze, która towarzyszyć będzie młodym artystom, znajdą się takie instrumenty jak skrzypce, flet, fortepian, wokal, róg, akordeon i wiolonczela. Wykonawcy, którzy zaprezentują swoje talenty wraz z filharmonią, to Weronika Petela, Emilia Matuła, Hanna Słota, Oliwia Pilichowska, Julia Spętany, Maciej Strzałkowski, Idril Cichocka, Wiktoria Simlat, Łukasz Zbiżek, Żaneta Siwonia, Malwina Zbień, Justyna Liber, Radosław Garbiec i Amelia Czapnik.

Dyrygowanie wydarzeniem będzie tradycyjnie powierzone doświadczonemu dyrygentowi, Sławomirowi Chrzanowskiemu. To on wprowadzi publiczność w świat muzyki, wypełniając salę koncertową Filharmonii wspaniałymi dźwiękami.

Podczas koncertu „Musica Humana” zabrzanska publiczność będzie miała okazję posłuchać dzieł takich kompozytorów jak Szymanowski, Mozart, Beethoven, Bizet, Verdi, Lehár, Benda, Popp, Loilette, Mitch, Rodgers, Wieniawski oraz Saint-Saens i Strauss.

Nie zapomnij o swojej rezerwacji, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Bilety można zarezerwować na stronie www.filharmonia.zabrze.pl lub w siedzibie Filharmonii Zabrzańskiej. To wydarzenie warto zaliczyć do swoich ulubionych i na długo zapamiętać jako niezapomniane wrażenie muzyczne.

źródło: UM Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Noc Muzeów 2023 w Zabrzu - 20 Maja

Noc Muzeów 2023 w Zabrzu – 20 Maja

Zarezerwujcie sobie 20 maja, bo Zabrze obfitować będzie w niepowtarzalne atrakcje. To właśnie w tę sobotę, miasto stanie się areną wydarzeń z cyklu Nocy Muzeów. Tradycyjnie, nie tylko kulturalne miejsca i muzea, ale też przestrzenie zazwyczaj dla nas nieosiągalne, otworzą swoje podwoje. Na przykład, zyskamy możliwość podziwiania parowozu Szenkuś, czy zwiedzania Areny Zabrze. DB Cargo […]

czytaj więcej
Spotkanie Autorskie z Jędrzejem Pasierskim

Spotkanie Autorskie z Jędrzejem Pasierskim w Kuźni, już jutro 17 Maja

W ramach kontynuacji cyklu wydarzeń promujących literaturę, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na spotkanie z renomowanym autorem kryminałów. Wydarzenie, które odbywa się w nietuzinkowym miejscu – przemysłowej przestrzeni Kuźni, zlokalizowanej w Strefie Carnall przy ul. Wolności 408, odbędzie się 17 maja o godzinie 17.00. Tym razem na scenie pojawi się znany i ceniony pisarz […]

czytaj więcej
Fortepianarium zaprasza na koncert Małej Orkiestry Fletów Prostych

Koncert Małej Orkiestry Fletów Prostych w Fortepianarium – 16 kwietnia, godz. 17.00.

W tę niedzielę, 16 kwietnia, Fortepianarium zaprasza na koncert Małej Orkiestry Fletów Prostych przygotowany przez Katarzynę Czubek – absolwentkę klasy fletu prostego u profesora Petera Holtslaga w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz klasy Jorge Isaaca w Conservatorium van Amsterdam. Fortepianarium, to nie tylko kolekcja instrumentów klawiszowych, ale również miejsce spotkań z muzyką na wysokim poziomie. […]

czytaj więcej