Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu otrzymuje 54 tys. zł na promocję czytelnictwa

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Promocja Czytelnictwa” w wysokości 54 tysięcy złotych. Dzięki temu przez kolejne dwa lata będzie realizowany projekt o nazwie „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”. To wszystko zostanie sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, który jest państwowym funduszem celowym.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym w Bibliotece odbędą się spotkania z autorami dla dzieci, warsztaty dla dzieci, rodziców i nauczycieli, a także akcje z przedszkolami, a także happeningi „Pociąg do książek” i „Wielki Dzień Pszczół”.

W ramach programu „Promocja Czytelnictwa” już 25 kwietnia odbędzie się pierwsze otwarte spotkanie dla dzieci. Gościem w Filii nr 11 będzie Tomasz Samojlik.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości z Biblioteki. Otrzymała ona dofinansowanie także na kolejną edycję projektu „Kryminalne Zagadki Śląska!”. Oprócz spotkań autorskich odbędą się również warsztaty, seminarium i wiele innych, a wszystko z odpowiednim suspensem i zagadką w tle, czyli tym, co nieodłącznie towarzyszy dobrym kryminałom.

Projekt „Kryminalne Zagadki Śląska vol. 5” MBP zrealizuje dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

źródło: UM Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

centrum przesiadkowe Zabrze

Zabrzańskie centrum przesiadkowe przy Goethego – postęp prac, wyasfaltowanie ulicy

W Zabrzu wraz z upływem czasu rośnie jeden z najważniejszych projektów komunikacyjnych w historii miasta. Mowa tu o centrum przesiadkowym przy ulicy Goethego. Pomimo trudnych warunków geologicznych oraz konieczności przeprojektowania i wzmocnienia podłoża, intensywne prace prowadzone są już od kilku miesięcy, aż do momentu, w którym wznoszenie konstrukcji obiektu osiągnie swój szczyt. Obecnie trwają przygotowania […]

czytaj więcej
500 plus Zabrze ZUS

ZUS: Wniosek o 500 plus w kwietniu, wypłata już w czerwcu

Warto pośpieszyć się ze złożeniem wniosku o świadczenie 500 plus, bo to zapewni ciągłość wypłat. Osobie, która pobiera 500 plus i złoży kompletny oraz prawidłowy wniosek do 30 kwietnia 2023 r., ZUS wypłaci świadczenie do 30 czerwca 2023 r. Tym samym rodzic czy opiekun będzie miał wypłatę świadczenia na konto bez żadnej przerwy.  Od 1 […]

czytaj więcej

Spontaniczna akcja sprzątania dzielnicy Helenka z zaproszeniem dla mieszkańców i działkowców.

Zachęcamy wszystkich działkowców i mieszkańców dzielnicy Helenka do wzięcia udziału w spontanicznej, ale zaplanowanej akcji sprzątania naszej okolicy. Wydarzenie odbędzie się w dniu dzisiejszym między godziną 11:00 a 13:00. Uczestnicy spotkają się na ogrodzie działkowym Zacisze przed godziną 11:00, w pobliżu świetlicy. Organizatorzy wydarzenia nie są w stanie przewidzieć warunków atmosferycznych, jednakże z doświadczenia wiadomo, […]

czytaj więcej