Napisane przez 10:55 pm Pozostałe

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu otrzymuje 54 tys. zł na promocję czytelnictwa

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Promocja Czytelnictwa” w wysokości 54 tysięcy złotych. Dzięki temu przez kolejne dwa lata będzie realizowany projekt o nazwie „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”. To wszystko zostanie sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, który jest państwowym funduszem celowym.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym w Bibliotece odbędą się spotkania z autorami dla dzieci, warsztaty dla dzieci, rodziców i nauczycieli, a także akcje z przedszkolami, a także happeningi „Pociąg do książek” i „Wielki Dzień Pszczół”.

W ramach programu „Promocja Czytelnictwa” już 25 kwietnia odbędzie się pierwsze otwarte spotkanie dla dzieci. Gościem w Filii nr 11 będzie Tomasz Samojlik.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości z Biblioteki. Otrzymała ona dofinansowanie także na kolejną edycję projektu „Kryminalne Zagadki Śląska!”. Oprócz spotkań autorskich odbędą się również warsztaty, seminarium i wiele innych, a wszystko z odpowiednim suspensem i zagadką w tle, czyli tym, co nieodłącznie towarzyszy dobrym kryminałom.

Projekt „Kryminalne Zagadki Śląska vol. 5” MBP zrealizuje dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

źródło: UM Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij