Mikołów: Zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na Białorusinie

policja mikołów

Mikołowscy funkcjonariusze z wydziału kryminalnego przeprowadzili skuteczną akcję, która doprowadziła do zatrzymania dwóch podejrzanych o brutalny rozbój na obywatelu Białorusi. Sprawa ta wstrząsnęła mieszkańcami Mikołowa, gdyż przestępstwo to zostało popełnione w celu okradzenia mężczyzny, który przyjechał do Polski w poszukiwaniu pracy.

Według ustaleń policji, 29-letni Białorusin przyjechał do kraju, by znaleźć stałe zatrudnienie. W tym celu skontaktował się z osobą, która miała mu pomóc w znalezieniu pracy. Niestety, ta osoba okazała się jego oprawcą. Mężczyzna został wprowadzony w zasadzkę i pobity przez kilku mężczyzn, którzy następnie okradli go z telefonu, karty bankomatowej oraz gotówki.

Na szczęście, policja podjęła natychmiastowe działania w celu zlokalizowania sprawców. Dzięki dokładnym ustaleniom oraz pomocy policyjnego psa, udało się odnaleźć pierwszego podejrzanego. Był nim 26-letni mieszkaniec Mikołowa. Po przesłuchaniu ujawnił on tożsamość drugiego sprawcy.

Wobec podejrzanych policja złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie. W piątek, 21 kwietnia sąd przychylił się do wniosku i zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy, jakim jest tymczasowy areszt. Obydwaj mężczyźni zostali osadzeni w areszcie śledczym.

Przypominamy, że rozbój jest jednym z najcięższych przestępstw, za które grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, policja prowadzi szczegółowe śledztwo w tej sprawie, które ma na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego brutalnego czynu. Zachęcamy wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego przestępstwa, do zgłaszania się do policji i udzielania pomocy w rozwiązaniu tej sprawy.

źródło: Policja Mikołów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ruda śląska oszustka metoda na policjanta

Ruda Śląska: Mundurowi zatrzymują kobietę za oszustwo „na policjanta”

Zatrzymanie 51-letniej kobiety przez mundurowych z Rudy Śląskiej to efekt śledztwa w sprawie oszustw, których dopuściła się na szkodę seniorów z Rudy Śląskiej. Jak wynika z ustaleń śledczych, kobieta działając wraz z grupą przestępczą, podszywała się najpierw pod pracownika administracji, by zebrać oszczędności od starszej mieszkanki Rudy, a następnie pod policjanta, w celu wyłudzenia pieniędzy […]

czytaj więcej

Policja zapewnia bezpieczeństwo podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

W dniach 24-26 kwietnia w Katowicach odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń na Śląsku, czyli XV Europejski Kongres Gospodarczy. Wydarzenie to przyciągnie blisko 10 tysięcy gości z Polski, Europy oraz innych części świata. Tematy poruszane podczas trzydniowych debat i spotkań będą skupiać się na kluczowych kwestiach dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Zważywszy na ważność […]

czytaj więcej

Marszałkowski Budżet Obywatelski Śląska: nabór wniosków na V edycję

Rozpoczęła się kolejna edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, który umożliwia mieszkańcom regionu decydowanie o wydatkowaniu części budżetu województwa. Przeznaczony na ten cel budżet wynosi w tym roku 5 mln zł. Nabór wniosków trwa od 18 kwietnia do 16 maja. Marszałkowski Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego to inicjatywa, która daje możliwość współdecydowania o wydatkowaniu publicznych środków. […]

czytaj więcej