Napisane przez 4:22 pm Ruda Śląska, Z regionu

Ruda Śląska: Mundurowi zatrzymują kobietę za oszustwo „na policjanta”

ruda śląska oszustka metoda na policjanta

Zatrzymanie 51-letniej kobiety przez mundurowych z Rudy Śląskiej to efekt śledztwa w sprawie oszustw, których dopuściła się na szkodę seniorów z Rudy Śląskiej. Jak wynika z ustaleń śledczych, kobieta działając wraz z grupą przestępczą, podszywała się najpierw pod pracownika administracji, by zebrać oszczędności od starszej mieszkanki Rudy, a następnie pod policjanta, w celu wyłudzenia pieniędzy od innych osób.

Mundurowi z Rudy Śląskiej od kilku dni pracowali nad sprawą oszustw, w których ofiarami padali seniorzy z Rudy Śląskiej i okolic. Jak wynika z ustaleń śledczych, zatrzymana kobieta działała wraz z grupą przestępczą, która podszywając się pod funkcjonariuszy publicznych i pracowników administracji, wyłudzała pieniądze od starszych osób.

Pierwsze oszustwo miało miejsce w ubiegłym tygodniu, gdy kobieta podając się za pracownika administracji, wprowadziła w błąd mieszkankę Rudy Śląskiej, która miała otrzymać zwrot nadpłaty za wodę. Oszustka skłoniła seniora do przekazania jej swoich oszczędności, po czym zniknęła.

Tego samego dnia kobieta po raz kolejny wykorzystała podobną metodę, tym razem podszywając się pod policjanta. Wraz z innymi osobami odwiedzili mieszkańców rudzkiej Bykowiny, informując ich o rzekomej akcji policyjnej mającej na celu zabezpieczenie ich pieniędzy. Kobieta odebrała od seniorów 2000 złotych i 4000 euro.

Sytuacja stała się podejrzana, gdy oszustka pojechała do kolejnej ofiary, tym razem miała odebrać 65 tysięcy złotych. Rodzina seniora, która zgłosiła sprawę na Policję, zdecydowała się na zasadzkę. Na miejscu przekazania pieniędzy pojawiła się policja, która zatrzymała oszustkę. U kobiecie znaleziono pieniądze odebrane od starszej osoby.

Sprawa jest na wstępnym etapie, a śledczy wciąż weryfikują zebrane informacje. Istnieje podejrzenie, że zatrzymana kobieta mogła brać udział w innych podobnych przestępstwach. Aktualnie trwają intensywne działania śledcze, mające na celu ustalenie tożsamości pozostałych członków grupy przestępczej.

Należy podkreślić, że podobne oszustwa wciąż się zdarzają. Zdaniem policjantów, w przypadku otrzymania telefonu od oszustów podających się za pracowników administracji lub policjantów, należy zachować szczególną ostrożność. Zawsze należy potwierdzić, czy dana osoba faktycznie jest tym, za kogo się podaje. Nigdy nie należy przekazywać pieniędzy lub wartościowych przedmiotów osobom, których nie znamy lub których tożsamość nie została potwierdzona.

Policjanci apelują również o to, by informować o podejrzanych sytuacjach jak najszybciej. W przypadku podejrzenia oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić Policję lub zadzwonić na numer alarmowy 112. Warto pamiętać, że każda informacja może okazać się cenną w prowadzonym śledztwie.

Oszustwa podszywające się pod funkcjonariuszy publicznych to niestety coraz częściej stosowana metoda przestępcza. Warto pamiętać, że rzetelni pracownicy administracji czy policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy drogą telefoniczną czy mailową. W sytuacji, gdy otrzymamy takie wezwanie, należy natychmiast zasięgnąć informacji u rzeczywistych pracowników danej instytucji.

Mundurowi z Rudy Śląskiej zapewniają, że prowadzą intensywne działania, by jak najszybciej zatrzymać całą grupę przestępczą i przedstawić im zarzuty. Policja apeluje jednocześnie do mieszkańców, by zachowali czujność i ostrożność, szczególnie w kontaktach z osobami nieznajomymi.

źródło: Policja Ruda Śląska

Visited 44 times, 1 visit(s) today
Zamknij