Napisane przez 5:20 pm Ciekawostki

Najnowsze trendy wśród małych telewizorów – co warto wiedzieć?

Odkąd tylko pojawiły się płaskie telewizory z coraz lepszą rozdzielczością obrazu, z roku na rok rośnie popularność modeli o większej przekątnej ekranu. Wciąż jednak istnieje szeroki wybór małych odbiorników i cieszą się one zainteresowaniem konsumentów. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie i czym się kierować podczas zakupu małego TV.

Zastosowanie i zalety małych telewizorów

Odbiorniki TV o przekątnej ekranu w przedziale 19-24 cale to doskonały wybór np. jako urządzenie do kuchni, sypialni, pokoju nastolatka, sypialni w akademiku, kampera lub przyczepy kempingowej, domku na działce itp. Ogólnie mówiąc, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dostępna przestrzeń jest mocno ograniczona, a telewizor i tak najczęściej służy jedynie jako tło codziennych czynności lub do sprawdzania programów informacyjnych, choć można także oglądać na nich filmy czy seriale. Wprawdzie nie dostrzeżemy tylu szczegółów, co na większym ekranie, jednak w przypadku współczesnych modeli, siedząc w odpowiedniej odległości, można cieszyć się całkiem wysoką jakością obrazu w rozdzielczości HD, a nawet Full HD. Główne zalety małych telewizorów to niższa cena, mniejszy pobór energii, co korzystnie przekłada się na koszty eksploatacji, a także większa mobilność, szczególnie w przypadku modeli przenośnych. Jednocześnie takie urządzenie może być wyposażone w funkcje smart, łączność WiFi czy porty pozwalające na podłączenie zewnętrznych sprzętów, np. konsoli do gier czy pendrive’a z zapisanym filmem lub zdjęciami.

Jaki telewizor 19 cali wybrać?

Nowoczesne telewizory 19 cali Smart TV mogą wyróżniać się naprawdę zaskakującymi parametrami technicznymi. Najczęściej są to modele o rozdzielczości HD Ready, która okazuje się optymalnym rozwiązaniem w przypadku ekranów 19-calowych, gwarantując najlepszą możliwą jakość na tak małych telewizorach. Wybierając takie urządzenie, warto upewnić się, czy jest wyposażone w tuner DVB-T2, umożliwiający odbiór telewizji naziemnej w aktualnie obowiązującym standardzie, lub DVB-T/C do oglądania telewizji cyfrowej i kablowej. Wielu użytkowników zwróci także uwagę na obecność portów HDMI i USB – pierwszego do podłączenia laptopa lub konsoli, drugiego np. dla pendrive’a. Dzięki tym funkcjom znacznie zwiększają się możliwości telewizora.

Jaki telewizor 24 cali warto kupić?

Jeżeli natomiast chodzi o modele z przekątną 22-24 cale to tutaj parametry mogą robić jeszcze większe wrażenie. Niektóre modele oferują nawet rozdzielczość Full HD, która zapewnia jeszcze lepszy, bardziej szczegółowy obraz. Telewizory 24 cale Smart TV WiFi to świetny wybór, jeśli szuka się nie tylko odbiornika stacji telewizyjnych, ale wielofunkcyjnego urządzenia do korzystania z platform streamingowych i innych aplikacji lub do grania. W takich produktach standardem jest przynajmniej po jednym porcie HDMI i USB. Przydatnym dodatkiem może być wyjście słuchawkowe, pozwalające na bardziej dyskretne korzystanie z urządzenia.

Visited 13 times, 1 visit(s) today
Zamknij